Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Çeşitleri

Kalıcı Makyaj Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Cilt güzelliği her kadının önemsediği konulardan biridir. Kalıcı makyaj ise günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Fakat sürekli makyaj yapmak zaman zaman yorucu bir hale gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda bir micropigment uygulaması olan kalıcı makyaj kadınların tercihlerinden biridir. Micropigment yöntemi aslında genellikle dövme yapılırken uygulanan bir yöntem olsa da kalıcı makyajda da tek kullanımlık sterilize edilmiş olan iğneler ile gerçekleştirilmiştir. Bu iğnelerin her biri kişiye özel olarak kullanılmak ile birlikte kalıcı makyaj için özel olarak hazırlanmış olan bu iğnelerin içeriği ise tamamen doğaldır yani bitkiseldir. Bu neden ile de kişide alerjen etki yapmamaktadır.

Kalıcı makyaj
Kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Kadınların güzellik sırları olan kalıcı makyaj içeriğinde bitki özeleri bulunan iğneler ile cilde uygulandığı için genellikle bu bitki özlerinin etkisi geçmeye başladığın zaman yavaş yavaş renkte solma gözlenecektir. Bu durum kalıcı makyajın tamamen doğal ürünler ile yapılıyor olmasıdır. Bu da kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli özelliktir. Bu uygulama esmer kadınlarda daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar ayrıca yaşın ilerlemesi de makyajın ömrünü uzatır. Çünkü yaşlanan cildin kendini yenilemesi daha da zor bir hale gelir. Tüm bunlar göz önüne alındığında cilt bakımı için de kullanımsa kalıcı makyajın yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl arasında bir ömrü vardır. Bu süre sonunda makyajın artık yenilenmesi gerekir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılır? 

Kalıcı makyaj genellikle makyaj için ayıracak vakti olmayan herkese yapılmak ile birlikte et beni bulunanlara, cildinde sürekli büyüyen bir yara bulunan ya da kılcal damar çatlaması olanlara yapılmaz. Ayrıca uygulama için 18 yaş ve üzerinde olmak da gerekir. Sporcular da bu uygulamayı sıklıkla tercih edenler arasındadır. Bunun yanı sıra kaş dökülmesi yaşayan kişiler de kalıcı makyaj yardımı ile estetik bir görünüm elde edebilir.

Kadınların güzellik sırları içerisinde olan bu uygulama zaman zaman cilt bakımı için de kullanılabilir. Özellikle ciltte bulunan kusurlu bir bölge var ise bu bölge basit bir iğne ile pürüzsüz hale getirilebilir.

Tüm bunlar için mutlaka sertifikalı ve eğitim almış kişilerden yardım almak gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu