Ana1
Ana SayfaKalıcı MakyajMakyaj ÇeşitleriMakyaj Teknikleri

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılmaktadır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılmaktadır?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Tüm günü kurtaracak makyaj olarak bilinen kalıcı makyaj, son dönemlerde bayanların en çok tercih ettiği makyaj çeşitlerinden biridir. Estetik görünümüne dikkat eden bayanların son dönemlerdeki güzellik sırrı olmuştur.

Kalıcı makyaj kaş, dudak ve kirpik dâhil olmak üzere pek çok alana yapılmaktadır. Bölgenin renk tonuna uygun olan pigmentler teknolojik yöntemler ile derinin altına enjekte edilmektedir. Sürekli olarak makyajlı ve bakımlı görünmek isteyenlerin tercihi olan kalıcı makyaj nasıl yapılmaktadır sorusu da önem verilen sorulardandır. En sevilen renk tonlarının cilde uygulanması, özellikle çalışan bayanların ve makyaja vakti olmayan bayanların imdadına yetişmiştir. Kalıcı makyajın nasıl yapıldığı aşağıda anlatılmıştır.

Kaş Kalıcı Makyaj
Kaş Kalıcı Makyaj

Kaşlar İçin Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj yaptıran bayanların en çok tercih ettiği bölgelerden biri kaşlardır. Kaşları istediği şekilde olmayan, az ya da dağınık olan kişiler için ideal olan bu yöntem kaşları çabuk uzayanlar için de en uygun yöntemlerden biridir.

Kalıcı kaş makyajında renk seçimi önemlidir. Renk kişinin ten rengine uygun olarak seçilmektedir. Ancak bu sayede doğal bir görüntü elde edilmektedir. Uygun olan renk pigmenti, uygulama iğnesi ya da kalemi aracılığı ile cihaza alınır ve kaşların çıkış yönünden bitiş yönüne kadar uygulanır.

Kalıcı kaş makyajı için iki kaş da eşit duruma gelene kadar işlem uygulanır. Bu nedenle bir seansta genelde bitmez. Kaş uçları ve renk tonları birbirine eşit olduğu an seans bırakılır. Daha sonra rengin üstünden bir kez daha gidilerek kalıcılık sağlanır. Bunun için işlemin uzmanı biri tercih edilmelidir.

Dudak Kalıcı Makyaj
Dudak Kalıcı Makyaj

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudaklara uygulanmakta olan kalıcı makyajda, diğer bölgelere uygulanan makyaja göre renk seçeneği fazladır. Genelde ten rengine uygun olarak yapılan dudak makyajında, gülkurusu gibi renklerde seçilebilmektedir. Dudak çizgisinden işlem başlanır ve dudakların iç kısmına kadar uygulanır.

Kalıcı Eyeliner Makyaj
Kalıcı Eyeliner Makyaj

Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj

Kaş makyajı gibi eyeliner uygulamasının da kalıcı makyajı yapılmaktadır. Kalıcı makyaj
uygulamaları içerisinde en çok özen ve dikkat isteyen uygulamadır. Tam kirpiklerin dibinden başlanarak sonuna kadar uygulanır. Genelde siyah renk seçilse de mavi ya da gri tonları de tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu