Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Çeşitleri

Kalıcı Göz Makyajı Nedir?

Kalıcı Göz Makyajı Nedir?

Kalıcı Makyaj

Mikro pigment uygulaması da denilen kalıcı makyaj, özellikle zamanı olmayan veya makyaj yapmayı bilemeyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Kişiye özel olarak yapılan kalıcı makyaj, oldukça güvenlidir.

Kalıcı makyaj yapılırken kullanılan ürün, bitki özlüdür ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Yüz bölgesinde uygulanan kalıcı makyaj, kaktı maddesi ya da koku içermemektedir. Zaman geçtikçe kendiliğinde silinerek akan kalıcı makyaj, 2 ile 5 yıl arasında ciltte kalmaktadır.

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenler, herhangi bir acı duyup duymamaktan korkmaktadır. Ancak işlem öncesinde lokal anestezik krem uygulandığı için herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Sadece uygulama sırasında hafif bir titreşim hissedilmektedir.

Makyaj bir kadının en önemli parçalarından biridir. Ancak vakti olmayan kişiler için makyaj bir eziyet haline gelmektedir. Çünkü makyaj çok dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu gibi sorunları yaşayanların imdadına yetişen kalıcı göz makyajı, kalıcı dudak makyajı ve kalıcı eyeliner uygulaması yetişmektedir. Bu sayede kadınlar her dakika bakımlı olabilmektedir.

Göz Makyajı
Göz Makyajı

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bir kısa medikal operasyon olan kalıcı makyaj, lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Anti alerjik boyalar, son teknolojik aletler ile derinin hemen altına enjekte edilerek kalıcı makyaj uygulanmaktadır. Herhangi bir koku ya da yan etkiye sahip olmayan kalıcı makyaj güvenle uygulanabilir.

Dövmeye de benzetilen kalıcı makyaj, yüz ve vücut kısımlarında yer alan ufak kusurların kapatılmasında da son derece başarılıdır. Hem bakımlı hem de genç görünmek isteyenlerin ilk tercihi kalıcı makyaj olmaktadır.

Kalıcı makyajın temel anlamda uygulandığı alanlar gözler, dudaklar ve kaşlardır. Fakat yaşanan herhangi bir rahatsızlık durumunda saç dökülmesi, kirpik ve göğüs ucu gibi sorunlarda derideki değişimleri tedavi etme amacı ile uygulanabilmektedir.

Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan boyalar kimyasal boyalar değildir. Özel maddelere karşı alerjisi olanlar hariç herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Uygulamaya başlamadan önce alerji testleri hazırlanır ve kişide alerji etkisi yaratıp yaratmadığı kontrol edilmektedir.

Kalıcı makyajda genelde sade renkler seçilir ve her kıyafete uyum sağlanır. Özellikle dudak makyajında renk seçeneği çok fazladır. Göz makyajında ise genelde siyah renkleri tercih edilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu