Ana1
Ana SayfaTırnak Bakimi

Kalıcı French Abdeste Engel Olur Mu?

Kalıcı French Abdeste Engel Olur Mu?

Kalıcı french protez tırnakların alt kısmına tırnağın estetik bakımdan şıklık kazanması için uygulanan bir işlemdir. Bu uygulamada tercihe göre rakı beyazı ya da uçuk pembe tonlar kullanılıyor. Fakat genellikle kadınlar rakı beyazını tercih ediyor.

Kusursuz Bir Görüntü

            Cilt bakımı kadar el bakımına da hassasiyet gösteren fakat yoğun çalışma sebebi ile bu tür bakımlar için vakit bulamayan kadınlar için ideal bir uygulamadır. Çünkü iyi bir uzman tarafından yapılan kalıcı french herhangi bozulma yaşanmadan 2 ay kadar bir süre kullanılabiliyor. Tabi ki bu sürede belirleyici olan sadece uygulamanın kalitesi değil aynı zamanda da kullanım şeklidir. Gerekli bakımlar yapıldığı sürece uzun bir kullanım imkanı vardır. Bunun yanı sıra alttaki tırnak uzadıkça diplerin yeniden dolgu işlemine sokulması gerekiyor.

Modern kadının güzellik sırları arasında olan kalıcı french kolay ve rahat bir kullanıma sahiptir. Ayrıca sadece el tırnaklarına değil aynı zamanda da ayak tırnaklarına da uygulanabiliyor. Fakat uygulama öncesinde manikür ve pedikür uygulamaları yapılırsa daha muntazam ve pürüzsüz bir görüntü sağlanır.

Kalıcı French ve Abdest

Kalıcı french uygulaması cilt bakımı konusunda hassasiyeti olan pek çok kadının kafasında bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Bu sorulardan biri de kalıcı french ve abdest konusudur. Elbette ki bu konunun muhatabı din görevlileridir. Fakat french uygulanırken tırnak protezinin doğal tırnağa yerleştirilmesi için bazı solüsyon ve yapıştırıcılar kullanılıyor. Bu yapıştırıcılar da haliyle asıl tırnağı komple kaplıyor. Bunun yanı sıra tırnak üzerine protez tırnak da yerleştirilerek kişinin doğal tırnağı tamamen kapanmış oluyor. Abdestin temelinde de vücutta kuru yer kalmaması yatmaktadır. Bu durumda asıl tırnağa suyun ulaşması bir hayli zor gibi görünmektedir. Yine de son yıllarda french uygulamasında da geliştirilmiş hava ve su geçirebilen kaliteli ürünler kullanılabiliyor. Bu ürünler ile yapılan uygulamada abdest problemi yaşanmayabilir. Bu noktada belirleyici olan kullanılan malzemelerdir. Tüm bunların dışında ise kişinin manevi değerler konusundaki hassasiyeti ve bu konuda söylenenlere olan inancı konuya son noktayı koyacaktır. Güzellik sırları konusunda özenli olan her kadın rahatlıkla kullanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu