Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Çeşitleri

Kalıcı Dudak Makyajında Renk Seçenekleri

Kalıcı Dudak Makyajında Renk Seçenekleri

Kalıcı Dudak Makyajı

Cilt bakımı ve kozmetik işlemleri bayanlar için çok önemlidir. Kaştan başlayarak dudağa kadar süren bakım kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Güzellik sırları olarak adlandırılan kalıcı makyaj, günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj hem kaşlara hem dudaklara hem de gözlere yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj, bayanların daima bakımlı görülmesini sağlar. Tamamen bitkisel malzemeler ile yapılan kalıcı makyajın herhangi bir yan etkisi de yoktur. Özellikle de kalıcı dudak makyajı daha çok tercih edilmektedir. Dudağı ince olan ya da dudak simetrisi bozuk olan kişilerde ve dudak çizgisinde olan renk farklılıklarını gidermek için kalıcı dudak makyajı uygulanmaktadır.

Dudaklarına dolgu yaptırmak isteyenlerin de tercihi olan kalıcı dudak makyajı, dudakların daha dolgun görünmesi sağlayarak dolgu işleminin sağladığı işlevi görmektedir. Rujsuz olarak yapılan kalıcı dudak makyajında renk seçimi çok önemlidir. Seçilen rengin dudak rengine yakın olması gerekmektedir.

Dudak makyajlarında yapılmakta olan en büyük yanlışlardan biri dudaklarını büyütmek isteyenlerin gerçekte olan dudak çizgisinin dışına çıkmasıdır. Bu işlem abartıya kaçıldığında dudak makyajının rengini açma sırasında sıkıntı yaşanmaktadır.

Dudak Makyajı
Dudak Makyajı

Dudak Makyajında Renk Seçimi

Dudak makyajı işleminde renk seçimine çok dikkat edilmelidir. Seçilen rengin ten rengine, dudak rengine ve yüz hatlarına uygun olması gerekmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmayan dudak makyajında renkler hem doğal hem de su bazlıdır. Bundan dolayı kişi işlem sonrasında kendini çok rahat hissetmektedir.

Uygulama steril ve tek kullanımlık iğneler ile yapılmaktadır. İşlem öncesinde dudaklara uyuşturucu bir krem uygulanır. Bu sayede bayanların acı çekmesi engellenmiş olur. Kalıcı dudak makyajı işlemi ortalama olarak 40 – 45 dakika kadar sürmektedir. Renk olarak genelde gülkurusu ve toprak tonları seçilse de, bazı gösterişi seven bayanlar kırmızı tonlarında kalıcı dudak makyajı yaptırmaktadır. Anestezi işleminde sonra dudak çevresine bir kontur işlemi uygulanmaktadır. Bu işlemler bayanların dudaklarının daha kalın görünmesini sağlar.

Dudakları ile ilgili sıkıntıları olanlar ve dudaklarından memnun olmayan bayanlar için kalıcı dudak makyajı uygulaması bir kurtarıcı niteliğindedir. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en fazla renk seçeneğine sahip olan işlem kalıcı dudak makyajı işlemidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu