Ana1
Ana SayfaKalıcı Makyaj

Kalıcı Dudak Makyajında Renk Nasıl Seçilir?

Kalıcı Dudak Makyajında Renk Nasıl Seçilir?

            Cilt bakımı ve kozmetik bayanlar için çok önemli bir konudur.  Kaşından tutup dudağına kadar bakımlı olan bayanlar hayatları boyunca işlerine yarayacak güzellik sırları arar dururlar.    Kalıcı makyaj da kadınların her zaman estetik açıdan güzel görünmelerini sağlamaktadır Kalıcı makyaj yüz göz, dudak gibi yerlere yapılmaktadır. Özellikle kalıcı dudak makyajı hemen hemen tüm kadınların hoşuna gittiği için kadınlar güzellik merkezlerinin yolunu tutmaktadırlar.
 


Dudak Makyajı Nedir?

Dudak makyajı dudağı ince ve dudağının simetrisi bozuk olanlar ve dudağı çevreleyen dudak çizgisinde renk farklılıkları olanlar ve dudak sorunlarını saklamak zorunda olanların sıklıkla tercih ettiği uygulamadır. Ayrıca dolgu yaptırmak istemeyen ve dudağını çirkin bulanların güzel ve dolgun gözükmesi için tercih ettiği uygulamadır.  Rujsuz yapılabilen kalıcı dudak makyajında renk seçimi dudağın doğal rengine yakın olması gerekmektedir Dudak makyajında yapılan en büyük yanlışlardan biri de dudağını büyütmek isteyenlerin gerçek dudak çizgisi dışına çıkmasıdır.  Abartıya kaçıldığında  dudak makyajının rengi açılırken sıkıntı yaşamaktadır.
 


Dudak Makyajında Renk Seçimi

Dudak makyajında renk seçimi kişinin doğal dudak rengine yüz şekline tarzına uygun olması gerekmektedir.  Hiçbir yan etkisi bulunmayan dudak makyajında seçilen renkler doğal ve su bazlıdır. Bu sayede kişiler uygulama sonrası kendini oldukça rahat hissederler.  Uygulama steril, mikro ve tek kullanımlık iğneler ile mineral ve doğal renklerin derinin hemen altına iletilmesi ile yapılmaktadır.  Dövme uygulamasına göre çok farklı olan bu işlemde renk cilde hafifçe kaldırılarak uygulandığı zaman çok az ağrı hissi verilir.  Kalıcı makyaj ile cilt bakımı yaptıranlar uygulama sonrasında sosyal hayatına devam edebilirler.  Zaten iyileşme süresi uygulamanın hemen ardından başlamaktadır. Kalıcı dudak makyajında dudaklarda hafif şişme, kuruma ve sertleşme hissi oluşur ve dudaklar aha koyu renge dönüşür. Fakat durum bir hafta sonra yavaş yavaş dengelenir ve kalıcı dudak makyajı ile uygulanan renk tam anlamı ile 6 hafta sonra ortaya çıkar.  Doğru renk ile yapılan başarılı kalıcı dudak makyajında oldukça kullanışlı ve çok estetik gözüken dudaklar ortaya çıkmaktadır.  Dudakları oldukça çekici kılan kalıcı dudak makyajı modern ve bakımlı kadınların tercih ettiği güzellik sırları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu