Kalıcı Afro Dalgası Nedir?

0
661
Afro dalgası
Afro dalgası

Kalıcı Afro Dalgası Nedir?

Bir kadın için her defasında kendine uygun bir saç modeli bulmak önemlidir. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören saç stili arasında afro dalgası ilgi görmektedir. Bu uygulama kendi saçlar üzerine sentetik ek saçlarla yapılan bir işlem olmaktadır. Birçok avantajı bulunmaktadır. Kendi saç yapınıza göre istediğiniz renk ve uzunlukta tercih edilebilir olması ayrıcalığını göstermektedir. Eğer hacimli ve dolgun bir saçınız olsun istiyorsanız bu yöntemi uzun seneler hiç bir sorun yaşamadan kullanabileceğinizi ifade etmeliyiz. Saçların özelliklerinden bir tanesi de hiç bir şekilde dağılmıyor olmasıdır. Uyuyup kalktığınız zamanlarda bile aynı formuyla hayata devam edebilmeniz açısından da tatmin edici.

Kalıcı Afro Dalgası
Kalıcı Afro Dalgası

Görsel Değeri Yüksek Bir Model

Saç derinizin köküne yapılan işlemler sonunda estetik saç ekiminin düğümler halinde yapıldığı müjdesini de vermek isteriz.  Saçlarınızın her daim iyi olup tüm gözlerin üzerinde olmasını umuyorsanız doğru bir karar vermiş olduğunuzu da göreceksiniz. Yadırgama ya da tuhaf gelmeme özelliği de sizi cezbediyor. Bir diğer niteliği ise son derece hafif olması. Böylece saçlarınızın ağırlığının olmaması size kendinizi çok daha iyi hissettiriyor. Saçlarınız için kuaför anlamında bakım yapılmasına da gerek yok. Rüzgarda bile saçım bozuldu demeden kullanma performansına şahit olabilirsiniz. Tabi böyle bir saç için uzman bir destek almanız da son derece önemlidir. İşinde titiz ve son derece hakkını veren bir uygulama sonucunda tamamen kalıcı afro isteğinize karşılık bulabilirsiniz.

Dezavantajları Var mı?

Afro modelinin avantajları olduğu gibi bir takım dezavantajları da söz konusu. Bunlardan bir tanesi kendi saçlarınızın kolay yıkanabilir olması. Ancak sentetik saç diplerine yeteri kadar su ulaşamaması tam bir handikap. Özellikle aşırı titiz kadınlar için can sıkıcı durum olabilir.  Diğer bir olumsuzluğu ise aşırı sıcaklarda tamamen dokusunu kaybetme riski. Özellikle sauna ya da solaryum gibi bakım ürünlerinden yararlanan birisi iseniz saçlarınıza yeteri önemi göstermeniz gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Sentetik saç olması ine aşırı sıcak günlerde saç köklerinin olumsuz kokması anlamına da gelebilir. Bunun içinde yeteri kadar titiz olmakta yarar olacağını belirtmek isteriz.