Ana1
Saç Şekilleri

Kalıcı Afro Dalgası Nedir?

Kalıcı Afro Dalgası Nedir?

Bir kadın için her defasında kendine uygun bir saç modeli bulmak önemlidir. Son zamanlarda ise en çok rağbet gören saç stili arasında afro dalgası ilgi görmektedir. Bu uygulama kendi saçlar üzerine sentetik ek saçlarla yapılan bir işlem olmaktadır. Birçok avantajı bulunmaktadır.

Kendi saç yapınıza göre istediğiniz renk ve uzunlukta tercih edilebilir olması ayrıcalığını göstermektedir. Eğer hacimli ve dolgun bir saçınız olsun istiyorsanız bu yöntemi uzun seneler hiç bir sorun yaşamadan kullanabileceğinizi ifade etmeliyiz. Saçların özelliklerinden bir tanesi de hiç bir şekilde dağılmıyor olmasıdır. Uyuyup kalktığınız zamanlarda bile aynı formuyla hayata devam edebilmeniz açısından da tatmin edici.

Kalıcı Afro Dalgası
Kalıcı Afro Dalgası

Görsel Değeri Yüksek Bir Model

Saç derinizin köküne yapılan işlemler sonunda estetik saç ekiminin düğümler halinde yapıldığı müjdesini de vermek isteriz.

Saçlarınızın her daim iyi olup tüm gözlerin üzerinde olmasını umuyorsanız doğru bir karar vermiş olduğunuzu da göreceksiniz. Yadırgama ya da tuhaf gelmeme özelliği de sizi cezbediyor. Bir diğer niteliği ise son derece hafif olması. Böylece saçlarınızın ağırlığının olmaması size kendinizi çok daha iyi hissettiriyor.

Saçlarınız için kuaför anlamında bakım yapılmasına da gerek yok. Rüzgarda bile saçım bozuldu demeden kullanma performansına şahit olabilirsiniz. Tabi böyle bir saç için uzman bir destek almanız da son derece önemlidir. İşinde titiz ve son derece hakkını veren bir uygulama sonucunda tamamen kalıcı afro isteğinize karşılık bulabilirsiniz.

Dezavantajları Var mı?

Güzellik Uzmanı olarak söyleyebileceklerim Afro modelinin avantajları olduğu gibi bir takım dezavantajları da söz konusu. Bunlardan bir tanesi kendi saçlarınızın kolay yıkanabilir olması. Ancak sentetik saç diplerine yeteri kadar su ulaşamaması tam bir handikap.

Özellikle aşırı titiz kadınlar için can sıkıcı durum olabilir.  Diğer bir olumsuzluğu ise aşırı sıcaklarda tamamen dokusunu kaybetme riski. Özellikle sauna ya da solaryum gibi bakım ürünlerinden yararlanan birisi iseniz saçlarınıza yeteri önemi göstermeniz gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Sentetik saç olması ine aşırı sıcak günlerde saç köklerinin olumsuz kokması anlamına da gelebilir. Bunun içinde yeteri kadar titiz olmakta yarar olacağını belirtmek isteriz.

Daha Kalıcı Olmasını isterseniz

  1. Saç kremi, kalıcı su dalgasının ömrünü kısaltabileceğinden, saç kremi kullanacaksak çok az kullanmalı.
  2. Deniz veya havuza girdiyseniz saçınızı yıkayıp kısa sürede bunlardan arındırmalı.
  3. Şampuan tercihini parafensiz veya bitkisel şampuanlardan yana kullanmalı.
  4. Uzun süre saçınız güneş görecekse, güneş koruyucu serum kullanmanız iyi olur.
  5. Kalıcı su dalgasının ömrünü uzatmak için, saçların güneşe doğrudan maruz kalmasından kaçınmalı.
  6. Saçları çok sık boyamamalı.
  7. Sürekli saçları şekillendireceğim diye uğraşmamalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu