Ana1
Cinsel Sorunlar

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilmelidir?

Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilmelidir? Cinsel sağlık merkezlerinde ve kadın doğum uzmanlarının yaptıkları araştırmalarda, özellikle kadınların bu konuda ruhsal problemlerinin ağır bastığı ortaya çıkmaktadır. Kendini hazır hissetmeme ve kendini partnerine teslim etme endişesi cinsel isteksizliklerin temelini oluşturmaktadır.

Bunun yanında fiziksel rahatsızlıklar cinsel birleşimde acı hissinin duyulacağı korkusu bu gibi sorunları güçlendirmektedir. Bu gibi durumları en iyi açıklayan durumlar cinsel istek bozuklukları olarak açıklanmaktadır. Bu durum kadınların cinselliği başlatma ya da partneri tarafından yapılan uyarılara cevap verebilecek ruh halinin canlanmaması olarak açıklanmaktadır.

Kadınlarda cinsel yönden olumlu etki yaratabilmek için öncelikle ruhsal açıdan rahatlatılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu gibi bir girişim erkek tarafından sağlanmasının yanında kadınlarda kendilerini bu konuda ruhsal olarak farkındalık yaratarak olumlu sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bunun en basit yolu erkeler ile ilişkiye girildiğinde kendi taraflarında ortaya çıkacak olumlu sonuçları hayal ederek başlayabileceklerdir

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Kadınların Cinsel Arzusu Nasıl Artırılır?

Vücut sağlığı açısından herhangi bir sorunu olmayan bayanların cinsel arzu hissetmemeleri tamamen çevresel ve ruhsal yönden ortaya çıkan faktörlerin etkisinden kaynaklanmaktadır. Bunun için özellikle erkelerin yapmaları gereken en önemli davranış biçimleri olarak;

  • Kadınların hoşlandıkları ortamları yaratmak
  • Bayanların hoşlandığı tatları seçmek
  • Bayanların ruhsal açıdan rahatlamalarını sağlayacak hediyeler sunmak
  • Alışveriş ve yemek konusunda tamamen romantik ortamlara yönelmek
  • Uyku düzenleri çerçevesinde özellikle erkekler ağız kokularına, diş fırçalama alışkanlıklarına, tıraş olma alışkanlıklarına özen göstermelidir. Bunun yanında yemeklerden sonra açık havada kısa yürüyüşler yaparken özellikte fiziksel temasların hafif dokunuşlar şeklinde yapılması gereklidir.

Bütün bunlar yatak odalarının dışında gelişen kadınların cinsel isteklerini canlandırıcı ve cinsel isteksizlik giderme yolunda ilk basamakları oluşturmaktadır.

Kadınların Cinselliğini Uyarmanın Püf Noktaları

Kadınların cinsel açıdan hazırlanması ve bu safhanın zevkli ve başarılı bir sonuçla son bulmasını sağlamak için en önemli husus ilişkinin tam anlamı ile karşılıklı istek haline sokulmasıyla olacaktır.Kadınların cinsel yönden uyarılmalarını sağlayacak hassas noktalarına hafif dokunuşlar yapmak tensel uyarıyı canlandıracaktır.

Özellikle kulak memeleri, boyunun yan kısımları ve dudaklar cinsel arzunun ilk basamağını oluşturan bölgeler olmaktadır. Bu bölgelerdeki hafif dokunuşlar bayanların cinsel olarak hazırlık safhasına geçişini sağlayacaktır. Aceleci davranılmaması kadının vücut diline kulak verilmesi en çok dikkat edilmesi, gereken hususlardandır. Bu konuda en önemli husus kesinlikle cinsel ilişkiyi kadının göreviymiş gibi hissettirmemek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu