Ana1
Cinsel Sorunlar

Kadınlarda Cinsel Hastalık Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda Cinsel Hastalık Belirtileri Nelerdir?

Cinsel temasta bulunmak suretiyle birlikte cinsel ilişkiye girmek birtakım bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar zaman içerisinde daha tehlikeli bir hal alabilir. Bu bağlamda meydana gelen bir takım rahatsız edici belirtiler kapsamında mutlaka buna dikkat edilmeli ve erken teşhis adına uzman bir doktora kişi görünmelidir.

Özellikle de korunmasız olarak yapılan cinsel ilişki kapsamında bulaşıcı hastalıklar bu şekilde kişiye geçmektedir. Bu konuda farklı hastalıklar söz konusudur ve ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Böylesi bir durum kadın ya da erkekte de eşit derecede kendini göstermekte ve  birtakım hastalıkları meydana getirmektedir. Cinsel bir ilişkide yakalanılacak olan bir hastalık kapsamında burada aile de etkilenmekte ve özellikle hamile kalan kadınlar çocuklarına bunu büyük bir oranda geçirmektedir.

Kadınlarda Cinsel Hastalık İle Bulaşan Problemler

Erkek ve kadında cinsel yolla bulaşan hastalıklar farklı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Burada cinsel hastalıklar kadınlarda daha çok vajinal bölgenin çepherlerinde meydana gelen bir takım hasarlar ile ortaya çıkan kanın erkeğe temas etmesiyle kendisini göstermektedir. Kadınlarda ise spermin vajina kısmında farklı noktalara yine teması kapsamında ortaya çıkmaktadır. Burada kadınlar açısından daha çok ortaya çıkan genital uçuk bulaşıcı hastalığı söylenebilir.

Rahim kanseri, idrar yollarında bir takım hastalıklar ve düşük ile birlikte enfeksiyonlara da neden olabilmektedir. Ayrıca frengi hastalığı da yine kadınlarda ortaya çıktığı zaman bebekte de büyük bir oranda kendisini göstermektedir. Kadınlar açısından bakıldığında ortaya çıkan ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar kapsamında sık bir şekilde idrara çıkma, sürekli olarak ateşlenme, ishal, bulantı ve kusma gibi belirtilerden söz edilebilir. Ayrıca vajinal akıntı, genital siğiller ve adet dönemlerinde meydana gelen kanamalarda cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtisi olarak bilinmektedir.

Cinsel İlişki İle Ortaya Çıkan Hastalıklardan Korunmanın

Bu konuda en önemli durum her daim şüpheli görülen bir cinsel ilişkiden uzak durmaktır. Ayrıca prezervatif kullanmak da yine kadın hastalıkları noktasında bunun önüne geçme adına büyük bir önem taşır. Ayrıca şüpheli bir cinsel temasın ardından mutlaka klinik testlerin yaptırılması da yine korunmanın en önemli yollarından biridir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu