Ana1
Cinsel SorunlarKadın Hastalık ve Bakım

Kadınlar Nasıl Daha Kolay Orgazm Olur?

Kadınlar Nasıl Daha Kolay Orgazm Olur?

Cinsel anlamda ifade özgürlüğü aslına bakılırsa birçok farklı etki ile kendisini gösterebilmektedir. Burada kadına toplum içinde verilen rol ile birlikte bulunduğu çevrenin yaşam biçimi ve toplum baskısı en önemli etkenlerden olarak yüzüne çıkmaktadır.

Ayrıca küçüklükten itibaren ailevi eğitim ve kadına cinsel anlamdaki öğretiler ileriki zamanlarda onun nasıl bir davranış içerisine gireceği ve evlilik gerçekleştirdiği zaman eşiyle beraber cinselliği en doğru şekilde yaşayabileceğini önemli bir ölçüde belirlemektedir. Özellikle kızlık zarının hayati bir öneme sahip olduğu izlenimi yaratılan kadınlarda evlilik sonrası büyük ruhsal baskı problemlerine neden olabilmekte ve cinselliği arzu ettiği gibi yaşamasına olanak vermektedir. Bu da çiftlerde her iki taraf adına büyük bir zorluk yaşatır.

Kadınların Daha Kolay Orgazm Olma Durumu

Burada mutlaka çiftler bu özel zamanlarında birbirleriyle konuşmalı, iletişim kurmalı ve nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını söylemelidirler. Özellikle kadınlarda orgazm çok daha hassas bir durum olduğundan dolayı çiftler birbirlerini kırmadan ve anlayışlı bir şekilde bu iletişimi kurmalı ve görüşlerine saygı duymalıdırlar. Evlilikte mutlaka cinsellik bir gereklilik değil bir eğlenceye dönüştürülmelidir.

Kadınlar cinselliği akıllarında her daim tutulmalı, önem vermeli ve hayatında yer açarak bunu belli bir plan ve program dahilinde ön hazırlığını dahi yapmalıdır. Burada özellikle monoton hale gelmiş olan çiftler arasında birtakım özel fantezi giysiler ön plana çıkarılabilir ve cinsellik için özellikle işin olmadığı ve tatil zamanların büyük bir çoğunluğu ayrılabilir. Bu sayede kadınların cinselliğe kendisini daha fazla odaklayarak daha çok tatmin olma duygusunu yaşayabilirler.

Çocuklu Dönemlerde Cinsellik Geri Plana Atılmamalıdır

Özellikle emzirme dönemlerinde  kadınlardaki östrojen hormonunun geri planda kalması ile birlikte cinsel isteksizlik ortaya çıkabilir. Bu durumlarda erkeğin daha anlayışlı yaklaşması ve cinsellik zamanın gelmesini beklemesi önemlidir.

Ayrıca çocuklar evlilik döneminde 2 ile 3 yaşları kapsamında sürekli olarak anne ve babanın yanında yatar ve çocuğun kendi odası da yoksa bu durum cinselliği büyük bir oranında azaltabilmektedir. En çok da kadınlarda kolay orgazm olma durumu için söylenebilecek en önemli etki cinsellikte arzu edilen isteklerini özgür bir şekilde eşine söylemesidir. Bir kadın ne kadar rahat olursa cinsellikten o kadar zevk alır.

Kadınlarda Orgazm Bozukluğu Tedavi Edilebilir Mi?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu