İdeal Güzellik Rehberi

1
2180
Doğal Güzellik Rehberi

 

İdeal Güzellik

Kadınların ideal güzellik konusunda o kadar çok bilimsel araştırma yapılmıştır ki, bu sebeple yapılan araştırmalardan çıkan birçok bilgi vardır. Biz bu bilgilerden birkaç tanesini sizlerle paylaşarak faydalı olmaya çalışacağız.

Kadınlarda ideal güzellik sırları nedir.

Bir kadın ne kadar kendisine önem veriyorsa aslında o derece güzeldir. Kadınların güzelliği matematiksel olarak bile ortaya konmuş olsa da, bunu soyut bir kavramdan çıkarmak ve somutlaştırmak sizlerin elinizde…

Kadınlarda en vazgeçilmez güzellik özelliklerinden bir tanesi kusursuz bir yüz ve vücut ölçülerine sahip olmasıdır. Bunların yanında Göz ve ağız arasındaki mesafe, iki göz arası mesafe, dudakların burna olan açısı gibi pek çok önemli faktörde güzelliği belirleyen ana etmenlerdendir.

Kadında güzelliğin avantajları ve dezavantajları

Bir erkek hangi yaşta, hangi kültürde olursa olsun. Güzel bir kadına bakıp ta (kadında yaşın hiçbir önemi yok ) herhangi bir şey hissetmemesi sanırım imkansız bir durumdur. Güzel bir kadın olmanız, öz güven sahibi olmanız ve erkeklerin ilgi odağı olmanız tabi ki sizi fazlasıyla mutlu eder.

İdeal Güzellik Rehberi

Güzel olan her kadın hem erkeklerin hemde bayanların dikkattini dağıtıyor.

Yapılan araştırmalarda güzel olan her kadının karşı cins fark etmeksizin dikkatini dağıttığını söylüyor. Yapılan bir deney üzerinde ideal güzellik te bir bayan reklam sunumu yapıyor.

Bu bayanın giydiği etekten tutun, aksesuarlarına, rujuna ve saç stiline kadar bir çok soru soruluyor ve denekler bayanın tüm fiziksel özelliklerini ve üzerindekilerinin hemen hemen hepsini hatırlıyor ama sunduğu reklama çok fazla dikkat etmedikleri görülüyor.

Bu araştırmayla beraber baş döndürücü güzelliğin birçok kişide konsantrasyon bozukluğuna yol açmasını önemli bir tespit.

Güzel kadınlar erkeklerin sınırlarını zorluyor.

Erkek oyuncuların çok güzel kadın rakipleri ile yapmış olduğu müsabakalarda, riskli açılışlar, riskli stratejiler ve hiç gerek yokken çok riskli hamleler, yaptıkları tespit ediliyor.Erkeklerin güzel kadın rakipleri karşısında risk almasının sebebinin testosteron seviyesinin yükselmesinden kaynaklanabileceği üzerinde araştırmalar sürüyor.

Güzel kadınlar erkekleri aptallaştırıyor.

Abartılı bir başlık yazmış gibi (Erkekler kusuruma bakmasın) görünse de, bu konuda yapılan araştırmalar bu abartının hiç de haksız çıkmadığımı gösteriyor.

Hollanda sosyal psikolog Johan Karremans ve ekibinin farklı erkeklerle yapmış olduğu „Kısa süreli hafıza“, „Hızlı karar verme“, ve „Çözüm üretme“ gibi konularda iki kez tekrarladığı araştırma, erkeklerin çekici bayanlar karşısında her seferinde performanslarının düştüğünü hatta adeta aptallaştığını gösteriyor

Mutlu bir evliliğin güvencesi = Güzel Kadın

İdeal güzellik ve çekicilik derecesi yüksek olan kadınlarla evli olan erkeklerin eşleri ile birlikte geçirdikleri zamanın daha fazla, iletişimlerinin ise daha yoğun olduğu görüldü. İlginç olan başka bir tespit de, çekicilik derecesi eşine göre daha yüksek olan erkeklerin eşleri ile beraber geçirdiği sürenin hem daha az, hem de iletişimlerinin daha az olması. Kısaca güzel kadınla evlenmek mutlu bir evliliğin kapısını aralamak anlamına geliyor.

İş Konusunda güzel kadınlar dezavantajlı

Makalenin başında yazdığında herkes bir kere düşünmüştür, acaba güzel olmanın neresinde bir dezavantaj bulacaksın diye. Evet açıklıyorum iş konsun da tabi ki.Tahmin edilenin aksine güzel kadınların iş bulma konusunda daha az şansa sahipler.

Bu araştırma için İsrail Ben-Gurion Üniversitesi’nden Bradley Ruffle ve ekibi dördü fotoğraflı, ikisi fotoğrafsız olmak üzere altı hayali iş başvurusu dilekcesi hazırlayıp 2600 iş ilanına 5600 dilekçe gönderdiler. Bradley Ruffle ve ekibinin Temmuz 2008 ve Ocak 2010 tarihleri arasında yaptığı bu araştırmada dilekçeler için kullanılan fotoğraflar bayanların güzelliklerine göre derecelendirildi.

Ve Sonuç… Yazılan dilekçelerin % 14,5 ine görüşme için talep geldi ve en az görüşme talebinin en güzel bayanlara geldiği tespit edildi.

İdeal Güzellik Rehberi doğal güzelliğiniz için tavsiye niteliktedir.

PEELİNG NEDİR PEELİNG NASIL YAPILIR. TIKLAYINIZ…

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz