Ana1
Saç Bakım ÜrünleriSaç Problemleri

Hızlı Saç Uzatma Formülleri Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatma Formülleri Nelerdir?

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Doğuştan uzun ve sağlıklı saçlara sahip olunduğunu sanmak doğru değildir. Herkesin kolayca uygulayabileceği yöntemler sayesinde hızlı saç uzatma mümkün olmaktadır. Saçların sağlıklı olarak uzaması için yapılan yöntemler sayesinde çok daha iyi ve çok daha uzun saçlara sahip olmak mümkündür.

Saçlara dışarıdan bakım yaparken aynı zamanda sağlıklı beslenerek de içeriden bakım yapmak gerekmektedir. Aşırı yağlı ve aşırı şekerli gıdalardan uzak durmak, alkol ve sigara tüketmemek sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilmek için çok önemlidir. Ayrıca bol bol su tüketmek gerekmektedir. Saçların uzamasını sağlamak için evde yapılabilecek uygulamaların olmasının yanında güzellik merkezlerinden profesyonel anlamda destek almak da mümkündür.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Konusunda 6 Doğal Uygulama

1-)  Tatlı Badem Yağı ve Sarımsak ile Saç Uzatma Kürü

Bir diş sarımsak ve iki tatlı kaşığı badem yağı ile hazırlanan kür saçların hızlı bir şekilde uzaması konusunda etkili olmaktadır. Saç uzatma konusunda farklı yöntemleri uygulamasına rağmen kesin sonuca ulaşamayanların mutlaka bu kürü denemesi gerekmektedir.

2-)  Hindistan Cevizi Yağı ve Keten Tohumu Yağı

Saç köklerinden saç uçlarına kadar bu iki yağın karışımının uygulanması saçların uzaması için çok faydalı olmaktadır. Hem saç kökleri hem de saç boyları bakımlı olmaktadır. Sağlıkla parlayan saçlar için çok etkilidir.

3-) Soğan Suyu Kürü

2 su bardağı su ile bir adet soğanı kaynatarak elde edeceğiniz soğan suyu kürü ile saçlarınızın uzun ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

4-)  Yumurta ve Zeytinyağı

Zeytinyağı ve çırpılmış yumurta saçların sağlıklı olması konusunda oldukça başarılıdır. Saçlarda 4 saat bekletilmesinin ardından yıkanması gerekmektedir.

5-) Elma Sirkesi

Ev yapımı elma sirkelerini mutlaka her saç yıkama sırasında kullanmalısınız.

6-) Üzüm Çekirdeği Yağı ve Çörekotu Yağı Kürü

Saçların uzaması için her akşam yatmadan önce mutlaka taranması gerekmektedir. Her gece saçlarınızı taradıktan sonra üzüm çekirdeği yağı ve çörek otu yağı kürünü uygulayabilirsiniz. Yağların sabaha kadar saç köklerinde kalması sonucunda ortaya harika sonuçlar çıkmaktadır. Çabuk uzayan saçlar hem parlak hem de kepeksiz olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu