Ana1
Zayıflama ve Sıkılaşma

Hızla kilo vermenize yardımcı bitkiler

Hızla kilo vermenize yardımcı bitkiler

Hızla kilo vermenize yardımcı bitkiler ve bitki çaylarını bu bitkisel zayıflama yöntemleri arasında doğal olması, besin olarak tüketilmesi, yan etkileri ve zararlarının çok daha düşük olması nedeniyle popüler olmuş bitkisel zayıflama yöntemleri olarak öne çıkmaktadır.

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen bayanlarımız için halk içinde fazla bilinmeyen fakat zayıflamada etkili olan bitkileri sizler için sıraladık. Gelin nasıl hızlıca kilo verilir göz atalım.

 

Isırgan Otu Çayı

 

Zayıflatma da etkisi olduğu bilinen ısırgan otu, vücutta oluşan ödemlerin atılmasını sağlar. Bunun yanında vücuttaki şişkinliği alır.

Isırgan Otu Çayı
Isırgan Otu Çayı

Mate Çayı

 

Zayıflamada en etkili bitkilerden olan mate bitkisini çoğu bayanlarımız yeni duymuş olabilir. Mate bitkisiyle yapılan çay vücutta biriken fazla suyun atılmasını sağlar. Bunun yanında iştah kesme ve uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Bu sayede öğünlerinizde daha az yemek yiyip daha uzun süre kalmanıza yardımcı olur. Bu çayla kolayca zayıflayabilirsiniz.

Mate Çayı
Mate Çayı

Maydonoz Çayı

 

Maydanozu diyet yapan hanımlarımız sıkça kullanmıştır. Çünkü maydanozu düzenli olarak tükettiğinizde vücuttaki şişkinliği azalttığı gibi hazımsızlığıda geçirmede yardımcı olur. Bu özelliklerinin yanı sıra idrar sökücü ve sindirim sistemini düzenleyici etkileri de vardır. Mutlaka her sabah bir bardak maydanoz çayı içmeyi ihmal etmeyin.

Maydonoz Çayı
Maydonoz Çayı

Oolong çayı

 

Bu bitkiyi yemeklerden hemen sonra 1 fincan tüketmeniz yeterlidir. Böylece yediğiniz yemekten gelen zararlı toksinler ve vücudunuzda yağ olarak depolanacak besinler kolayca parçalanır ve vücuttan atılır. Böylece daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızın yanı sıra zayıflamanıza da epeyce katkı sağlar.

Oolong Çayı
Oolong Çayı

Pu-Erh Çayı

 

Bu bitkinin içerisinde bulunan kateşinler, kafein ve theanin zayıflamaya yardımcı olmakta. İçerdiği maddeler sayesinde obeziteye adeta düşman olan bu bitki kilo problemi olanlar için biçilmiş bir kaftan. Yapılan araştırmalar sonucu Pu-erh çayı diğer bitki türlerine göre zayıflamaya büyük oranda yardımcı oluyor.

Pu-Erh Çayı
Pu-Erh Çayı

Tarçın Çayı

 

Tarçın tek başına kilo vermenizde yardımcı olamaz fakat sizi destekler. İçerisinde barındırdığı bolca antioksidan sayesinde kan şekerini düzenler, insülin hormonunu dengeler. Diyetinizde mutlaka kullanmalısınız.

Tarçın Çayı
Tarçın Çayı

Yaban Mersini Çayı

 

Açlık hissini yok eden ve dengeli beslenmenize yardımcı olan yaban mersini çayını diyetlerinizde açlığa dayanamadığınız zaman içmenizi tavsiye ederiz.

Yaban Mersini Çayı
Yaban Mersini Çayı

Yeşil Çay

 

Zayıflama kürlerinin olmazsa olmazı yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır. Bu sayede hareket etmeseniz bile yaktığınız kalori miktarı artar. Düzenli olarak kullandığınızda kilo vermenize yardımcı olur.

Yeşil Çay
Yeşil Çay

Zencefil Çayı

 

Sindirimi kolaylaştırması ile kilo vermeyi hızlandıran zencefili çay olarak tüketmenizin yanı sıra yemeklerinize ve salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

Zencefil Çayı
Zencefil Çayı

Beyaz Çay

 

Ve son olarak kilo vermenize yardımcı olabilecek beyaz çay, diğer bitkilere nazaran daha fazla antioksidan içeriyor. Araştırmalar sonucu cildi sıkılaştırdığı ortaya çıkmakta. Ayrıca yağ yakıcı ve vücuttaki yağ oranını dengelemeye katkı sağladığı da ileri sürülmekte. Fazla kilolarla mücadele de kullanması gereken bir bitki olduğunu düşünüyoruz.

Beyaz Çay
Beyaz Çay

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu