Ana1
Hamilelik Gebelik

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Kür Tarifi

Çocuk sahibi olmak herkesin hayalidir. Ancak bazen bu hayale ulaşmak sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Öncelikle hamile kalmak amacı ile farklı yöntemlere başvurmak için acele edilmesine gerek yoktur. Çünkü bir sene boyunca korunmadığı halde hamile kalamayan kişilerin hızlı hamile kalma yöntemlerine başvurması önerilmektedir. Bu sürenin beklenilmesi ve doğal yollar ile hamile kalınmaya çalışılması gerekir.

Hamile kalabilmek için uygulanan birçok kolay hamile kalma kürü vardır. Bu kürler, doğal malzemeler ile yapıldığı için ve bitkisel olduğu için kişiye herhangi bir zarar vermez. Öncelikle yumurtaların çatlamasını sağlayan kürlerin denenmesi gerekir.

Yumurta Çatlatmaya Yarayan Kür

Kadınların kolay hamile kalabilmeleri için büyüyen yumurtaların çatlaması gerekmektedir. Bunun için kimyasal ilaçlar kullanmak yerine kolay hamile kalma kürü denenmelidir.

Bu kür için 1 litre su kaynatılır. Kaynamış olan suya 10 – 15 arasında kuru incir eklenir. Eklenen kuru incirler 20 dakika kadar tencerenin ağzı kapalı şekilde kaynatılır.20 dakika kaynatılan incirli su, ılıması için bekletilir. Ilıyan incirli su süzülerek iki ya da üç eşit parçaya ayrılır. Her öğünden 15 dakika kadar önce aç karnına olacak şekilde bu incirler tüketilir. İncir kürü 25 gün uygulandıktan sonra 7 gün ara verilir. Bu aradan sonra bir 25 gün daha uygulanarak toplamda 50 gün uygulanmış olur.

İncir kürü için önemli bir ayrıntı da incirlerin günlük olarak hazırlanmasıdır. Yani bir kerede birkaç günlük kür hazırlanmamalı ve taze taze yapılarak tüketilmelidir. Bir diğer ayrıntı ise ploraktin yüksekliği olan kişilerin incir kürünü kullanmaması önerilir

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Kür

Hamile kalmayı kolaylaştıran kür, soğan ile yapılmaktadır. Bu kürün de anlık olarak yapılıp tüketilmesi gerekir. Yani taze olarak yapılan kürlerin etkisi daha fazladır. Bu kür için 2 su bardağı su kaynatılır. 1 tane orta boy soğanın kabukları soyulur ve soğan 4 parçaya bölünür. Kaynamış olan suyun içerisine soğanlar atılarak 5 dakika kadar ağzı kapalı şekilde kaynatılır.


Su iyice özleştikten sonra içerisine başka bir şey eklenmeden öğlen ile akşam öğünlerden 15 dakika kadar önce içilir. Bu kür de soğan yenmemektedir ve sadece suyu içilmektedir.

Hangi Sıklıkta Kadın Hastalıkları Doktoruna Gidilmelidir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu