Ana1
Ana Sayfa

Güzellik Uzmanından Güzellik Sırları

Güzellik Uzmanı ve Güzellik Sırları

Güzellik denildiğinde ilk akla gelen genç ve pırıl-pırıl bir cilttir. Yani güzellik önce yüzde başlıyor. Sonrasında el ve vücut güzelliği ile tamamlanıyor. Buna bir de ideal kilo ve şık giyim eklendiğinde bir kadının girdiği her ortamda hem kadın hem de erkekler tarafından hemen dikkat çekmesi kaçınılmazdır. Güzellik uzmanı olarak sizlerle oldukça etkili güzellik sırları ile fark yaratmak istiyoruz.

Güzellik sadece kozmetikle olacak bir şey değildir

İlk başlığımızı bu şekilde açtık. Çünkü her şeyden önce vücudumuza bakmayı bilmemiz gerekiyor. Mesela cilt güzelliği için bol-bol su içmenin ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Sadece cilt güzelliği için değil sağlıklı olmak için yeterince su tüketimi çok önemli. Çünkü su hayat kaynağıdır.

Bol bol su için
Bol bol su için

Bol-bol su için

Tüm diyetisyenler zayıflama sürecinde hastalarına bol su tüketmelerini tavsiye eder. Cildi nemlendiren ve besleyen su yeterli miktarda tüketilmezse cilt kurur, çatlar ve kırışır. Enzim reaksiyonlarını hızlandıran su cildi diriltir ve nemlendirir. Güzellik sırları içinde sürekli önerilen su metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır. Özellikle sıcak yaz günlerinde bol su tüketimi daha da önemlidir.

Dengeli beslenin

Kilo yapıcı gıdaları artık herkes biliyor. Fast food, kızartma, hamur işi, şeker ve aşırı yağ tüketimi başta sağlığın olmak üzere güzelliğin de düşmanıdır. Dengeli beslenen insanlarda vücut yağ oranı hem daha az hem de ciltleri daha sağlıklıdır. Kilo sorununuz varsa bir diyetisyenden yardım alabilir, yaşam kalitenizi arttıran bir kiloya ulaşmak için ilk adımı atabilirsiniz. Güzellik uzmanı olarak mutlaka bunu yapmanızı öneriyoruz.

Spor yapın

Belki klasik bir tavsiye olarak algılayabilirsiniz. Fakat güzellik sırları içinde spor çok önemli bir yere sahip. Aslında spor için illaki dışarı çıkmaya da gerek yok. Evde yapılacak birçok egzersiz programını internetten öğrenebilirsiniz. Toksinleri atarak ve vücudunuza esneklik kazandırarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Spor yapın
Spor yapın

Kötü alışkanlıklardan uzak durun

Sigara ve alkol cildin erken yaşlanmasına neden olan en kötü alışkanlıklardır. Sigara içenlerde cilt daha çabuk kırışıp sarkmakta, gözenekleri büyüterek yaşlı ve solgun bir cilde neden olmaktadır. Cilt ve vücut güzelliği ve sağlığınız için bunlardan mümkün olduğunca uzak durun. Güzellik uzmanı olanların en çok vurguladığı konulardan biri olarak zararlı alışkanlıkları bırakın.

Cilt bakımında püf noktaları

Etkili bir cilt bakımı için peeling ve maskeler çok önemlidir. Güzellik sırları içinde oldukça önemli olan peelingle cildin ölü hücrelerden arındırılması için cilt temizliği ihmal edilmemeli, evde yapılan doğal maskelerle veya alınacak kozmetik ürünlerle düzenli olarak cilt temizliği yapılmalıdır. Özellikle uyumadan önce makyaj temizliği yapılmalı, gözenekler tıkalı bırakılmamalıdır. Cilt bakım kremlerinin cildin alt tabakalarına nüfuz edebilmesi cildin ölü hücrelerden, makyaj ve kir kalıntılarından arındırılması ile mümkündür.

Uykusuzluk cilt güzelliğini bozar

Uyku cildin ve vücudun kendini yenilediği, kolajen üretimini desteklediği bir zaman aralığıdır. Uykusuzlukta gözaltı torbaları ve mor halkalar oluşur. Cilt kendini yenileyemediği için yorgun görünür. Hücreleri yenileyen uyku yeterli alınmadığında büyüme hormonu yeterince salgılanamadığından cildin ve vücudun kendini yenilemesi imkansız olur. Bu demek oluyor ki, güzellik sırları içinde yeterli uyku alımı önemlidir.

Uykusuzluk cilt güzelliğini bozar
Uykusuzluk cilt güzelliğini bozar

UVA ışınlarından cildinizi koruyun

Bir güzellik uzmanı olarak güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş koruyucu kullanmanızı öneriyoruz. Güneş ışınları kolajen üretimini etkileyen, cildi kurutan ve pigment oluşumunu arttırarak güneş lekelerine neden olan ışınlardır. Gerektiğinde gün içinde koruyucu krem uygulaması tekrarlanmalı, UVA ışınlarına karşı cilt korunmalıdır.

Sağlıklı saçlar ve sağlıklı tırnaklar güzelliğin göstergesidir

Saç ve tırnak bakımında biotin önemli bir B vitamin grubudur. Biotin eksikliğinde tırnaklar kırılır, saçlar cansızlaşır ve uzama hızı azalır. Biotin içeren gıdaların alınması, gerektiğinde biotin takviyesi yapılması başta saç ve tırnak sağlığı olmak üzere tüm vücut sağlığı için ihmal edilmemelidir. Saçlar yüz şekline, tercihlere ve saçın cinsine göre uygun bir kesimde olmalı, haftada bir kez saç maskeleri ile saçların direnci arttırılmalıdır. Güzellik sırları için püf noktaları sadece bunlarla bitmiyor. Modaya uygun oje kullanımı, tırnakların bakımı ve şekillendirilmesi ellerin her zaman güzel görünmesini sağlayacak, kullanılacak nemlendiricilerle her zaman genç ve güzel ellere sahip olacaksınız.

           Güzellik uzmanı hayata her zaman pozitif bakmanızı, önce sağlığınız için sonra da güzelliğiniz için başta beslenme olmak üzere cilt bakımını ihmal etmemenizi öneriyor, sağlıklı, mutlu ve her zaman güzel kalmanızı diliyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu