Ana1
Günlük MakyajMakyaj ÇeşitleriMakyaj Malzemelerinin KullanımıMakyaj Teknikleri

Günlük Makyajı Tamamlayan Öğeler Nelerdir?

Günlük Makyajı Tamamlayan Öğeler Nelerdir?

Bir kadının dış görünüşünü tamamlayan en önemli unsur makyaj olmaktadır. Doğru makyaj ürünleri ile yapılan makyaj, tüm bayanların duru ve sade bir güzellik elde etmesini sağlamaktadır.

Bazı bayanlar makyaj yapmaktan hoşlanmasa da, günlük makyaj çoğu bayanın vazgeçilmezidir. Her an bakımlı görünmek isteyen bayanlar makyaj ürünlerini her zaman yanında bulundurmaktadır. Günlük makyajın tamamlayıcısı olan ürünler aşağıda anlatılmıştır.

Fondöten
Fondöten

Fondöten

Makyaj ürünlerinin demirbaşı sayılan fondöten, istenmeyen cilt görüntülerini anında kapatmaktadır. Mucizevî bir dokunuş olarak görülen fondöten, aniden çıkmış olan sivilceler ya da izleri kapatmakta kullanılmaktadır. Çeşitli renkleri olan fondöten seçiminde kompakt ürünlerin seçilmesi daha avantajlıdır.

Rimel
Rimel

Rimel

Kirpiklerin dostu olarak görülen rimel, kadınlara çekici bakışlar kazandırmakta ustadır. Günlük makyajın en temel ürünlerinden biridir. Rimel ile gözler anında çekici hale gelebilmektedir.

 

BB Krem
BB Krem

BB Krem

Hafif bir dokuya sahip olan BB krem, renkli nemlendirme özelliğine sahiptir. Gün içinde eşit olarak nemlendirilmiş bir cilde sahip olunmasını sağlamaktadır. Kolay bir kullanıma sahip olan BB krem, günlük makyaj için daima bulundurulması gereken bir üründür.

 

 

 

 

Allık
Allık

Allık

Yüzü renklendirerek kişiye ışıltı katan allık, bayanların en beğendiği makyaj öğelerinden biridir. Allık tercihlerinde iki farklı renk bulunan kompakt allıkların tercih edilmesi gerekir. Şeftali ve pembe tonlarında iki renk halinde bulunan allık, kusursuz ve doğal kullanım sağlayan günlük makyaj ürünlerindendir.

 

Ruj
Ruj

Ruj

Günlük makyajı tamamlayan önemli öğelerden biri de rujdur. Rujlar dudakları vurgulayan özelliği ile bayanların vazgeçilmezlerindendir. Bazı bayanlar sadece ruj sürerek bile dışarı çıkabilmektedir. Ruj seçiminde her cilt rengine uyan gülkurusu ve pembe tonları tercih edilebilir.

Göz Kalemi
Göz Kalemi

Göz Kalemi

Günlük göz makyajının en önemli tamamlayıcısıdır. Göz kalemi kullanarak bakışlara derinlik katılabilir. Bu da makyajı daha alımlı bir hale getirmektedir. Klasik renklerdeki siyah ya da kahverengi göz kalemi, her makyaja uyum sağlar.

Göz Farı
Göz Farı

Göz Farı

Gözleri vurgulayan göz farı, göz kısmına ışıltı katmaktadır. Bu sayede dikkat çekici bakışlar ortaya çıkmaktadır. Günlük makyaj için toprak tonları ya da bej gibi renklerden oluşan bir göz farı temin edilebilir.  Günlük makyajın yapılmasından sonra, kıyafete ve saçlara da dikkat edilmelidir. Baştan aşağıya uyum sağlanmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu