Ana1
Ana SayfaCilt Sorunları

Güneş, Doğum, Sivilce Lekesinde Lazer Kesin Çözüm Mü?

Güneş, Doğum, Sivilce Lekesi için Lazer Kesin Çözüm Mü?

 

Günümüzde birçok insan güneş ile birlikte doğumda ortaya çıkan ya da sivilce gibi birçok farklı lekeden oldukça büyük bir şikayet etmektedir. Bunlar genel olarak deride bulunan pigment lezyonları şeklinde bilinmektedir. Diğer bir ismi ile deriye rengini veren pigmentlerin belirli bölgelerde aşırı bir şekilde birikmesi ile ortaya çıkan lekelerdir. Tüm bu leke çeşitleri her ne kadar insan sağlığını pek fazla tehdit etmese de, görsel olarak oldukça büyük bir rahatsızlık vermekte ve zaman içerisinde kişiyi psikolojik çöküntüye de götürebilmektedir. İnsan derisinin siyah ya da beyaz, kızıl ve sarı gibi renklere görünmesini etki eden pigment çeşitleri, doğal  bir süreç içerisinde eşit bir düzeyde dağıldığı zaman herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Ancak bölgesel olarak belirli bir artış ile birlikte toplanma görüldüğü zaman güneş lekeleri ya da doğum lekeleri ile birlikte sivilce gibi problemleri olarak ortaya çıkmakta ve kişiyi büyük bir rahatsızlık içine sokmaktadır. Bu yüzden birçok farklı yöntemler bu konuda kullanılmakta ve birbirinden farklı cilt bakımı yapılmaktadır.

Ciltte Oluşan Lekelerin Etkenleri

 

Deriye rengini veren pigmentlerin belli noktalarda toplanarak cilt üzerinde belirgin ve hoş görünmeyen lekeler oluşturması birçok farklı sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bunlar içerisinde güneşin fotonlaşma ile birlikte cilde verdiği zarar ya da yanlış bir ürün kullanımı ile buna katkı yapmaktadır. Bu lekeler genel olarak göz çevresinde alında ya da yanak gibi yüzün çok farklı noktasında daha fazla ortaya çıkabilmektedir. Hatta doğum ile birlikte ve doğum kontrol haplarının da kullanması insan vücudunda hormonal bir takım değişiklikler yaratarak bu tür problemlere neden olabilmektedir. Her ne kadar bunun önüne geçmek için birçok farklı güzellik sırları altında farklı ürünler kullanılsa da günümüzde artık lazer ile yapılan tedaviler sayesinde tüm lekelerden kesin bir çözüm ile kurtulma şansı bulunmaktadır.

 

Lazer İle Lekelerden Kurtulma Fırsatı

 

Lazer tedavisi başka bir isimle yoğunlaştırılmış ışık demeti anlamına da gelmektedir. Farklı renklerde ve yoğunluklarda tedavi yönteminde pigmentler adına kullanılan bu Işık demetleri ile cilt bakımı konusunda tüm lekelerden kurtulma fırsatı sağlanmaktadır. Özellikle cildin diğer hücrelerine dokunmadan sadece lekelerin olduğu kısma geçtiğinden dolayı güzellik sırları cildin diğer kısımlarına herhangi bir zarar vermeden pürüzsüz bir cilt yakalama imkanı sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu