Ana1
Ana SayfaDetoks

Güne Sabah Detoksu İle Başlayın

Güne Sabah Detoksu İle Başlayın

Genel olarak vücudumuz her daim bizi birçok farklı ve kötü dış etkenden koruyarak toksinleri dışarı atmamıza olanak tanımaktadır. Toksinlerin zararsız hale getirilmesi ile birlikte sağlık açısından bağırsaklarımız ya da böbreklerimiz, dolaşım sistemlerimiz gün içerisinde sorunsuz olarak çalışma fırsatı bulmakta ve tüm zararlı maddeleri dışarıda bırakmaktadır. Fakat toksinler zaman içerisinde eğer vücudumuzda birikirse enerjimizin azalmasına ve birçok farklı alerjen veya mikroplara karşı zayıf bir hale düşmemize neden olmaktadır. Görsel olarak ise cildimizin matlaşmasına, saçlarımızın parlaklığını yitirmesine ve ciltte birtakım kırışıklıklara neden olabilmektedir. Bu da zaman içerisinde daha çabuk yaşlanmamıza ve organlarımızın doğru bir biçimde çalışmamasına neden olmaktadır. İşte tam burada detoks ve diyet araya girerek olumlu bir etki yapmaktadır.

Detoksun Önemi

Günümüzde aslına bakılırsa herkes detoksun ne kadar önemli olduğunu ön plana çıkarmaktadır. Ki bunda da haksız sayılmazlar. Doktorlar, bu konuyla ilgilenen farklı ünlüler ve sporcular detoks konusunda çok titiz davranmakta ve kullanmaktadırlar. Siz de kendi detoksunuzu evinizde hazırlayabilir ve güne sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz. Ayrıca keyif içinde sabahları yürüyüş yapabilir, temiz hava içerisinde oksijeni içinize çekerek özellikle hayata daha pozitif bakma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca sağlık açısından detoks ile birlikte buna katkı yapacak plates yaparak doğru bir biçimde nefes alma egzersizleri sayesinde beyninize gidecek oksijen miktarını en doğru ve üst noktaya çıkarma şansını bulabilirsiniz. Negatif enerjilerden kurtulabilir ve kötü düşünceleri aklınızdan çıkartarak fiziksel olarak tüm organlarınızın da olumlu şekilde çalışmasına fırsat verebilirsiniz.

 

Sabah Detoksu İçin Yapılması Gerekenler

 

Eğer sabah detoksu uygulama istiyorsanız bunu mutlaka aç karnına yapmaya özen gösterin.

Yarım taze limon suyu
Bir bardak ılık su
Organik olmak şartı ile bir çay kaşığı bal

Bu malzemeleri dengeli bir şekilde karıştırın ve için. Daha sonra bir saat boyunca herhangi bir şey yemeyin. Bunun ardından uygulayacağınız bir diyet bünyesinde sağlıklı bir kahvaltı yapın. Bunlar da sizin güne daha pozitif ve zinde başlamanıza, enerjik olmanıza olanak verecektir. Eğer bunu kendinizin uygulayacağını düşünmüyorsanız, o zaman mutlaka uzman bir doktordan destek alın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu