Ana1
Makyaj Temizliği

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz Makyajı

Gözler vücudun en hassas bölümlerinden biridir. Bu nedenle bakımına çok dikkat edilmelidir. Makyaj kadınların vazgeçilmezlerinden biridir. Etkileyiciliği sağlamak için özellikle göz makyajına yoğunluk verilmektedir.

            Göz makyajı ile çekiciliği yakalayan bayanların, makyajda bu kadar önem verdikleri gözlerinin temizliğine de önem vermeleri gerekmektedir. Gözler hassas olduğu için en küçük bir mikroptan dahi etkilenebilmektedir.

Göz çevresi, estetik müdahalenin en zor gerçekleştirildiği en hassas bölgedir. Makyaj yaparken kullanılan ürünler nedeni ile bu hassaslık giderek artmaktadır. Morlaşan, çok çabuk kırışan ve torba görünümü alan gözlerin sağlıklı görünmesi için düzenli olarak bakımlarının yapılması ve gözlerdeki makyajın da düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Bayanların çoğu göz makyajı nasıl temizlenir konusunda net bir bilgi sahibi değillerdir. Bu nedenle genelde temizlemeden yatarlar ya da ıslak mendil gibi göze zarar verecek olan ürünler ile makyaj temizliğini yaparlar. Göz makyajını temizlerken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalar aşağıda anlatılmıştır.

Göz makyajı temizliği nasıl yapılır
Göz makyajı temizliği nasıl yapılır

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz makyajı temizlenirken hem gözlere hem de kirpiklere zarar verilmemeye çalışılmalıdır. Bunun için göz temizleme hareketinin iç kısımdan dış kısma doğru yapılması gerekmektedir. Göz makyajını temizlerken göz çevresini de nemlendirmek isteyen kişiler pamuğa birkaç damla saf zeytinyağı damlatmalıdır.

Göz çevresi hassas olan ve çabuk kızaran kişilerin göz makyajı temizliğinde bebek yağı kullanması önerilir. Suyla çıkmayan göz makyajı için özel olarak hazırlanan göz makyajı temizleme mendillerinden de yardım alınabilir. Özellikle dışarıda olunan zamanlarda bu mendiller birer kurtarıcı olmaktadır.

Göz makyajı temizlenirken kirpiklerine de bakım yapmak isteyen kişilerin badem yapı kullanması önerilir. Bu hem gözleri hem de kirpikleri beslemektedir. Göz temizlemek için kullanılabilecek alternatiflerden biri de vazelindir.

Vazelin hem ucuz hem de çok iyi bir makyaj temizleyicidir. Az bir miktarda alınan vazelin, parmak uçları ile makyajın üzerine sürülür. Daha sonra küçük bir parça pamuk ılık su ile ıslatılır ve vazelin sürülen alan temizlenir. Pamuk yerine temiz bir bez de kullanılabilir. Göz çevresi çok önemlidir. Bu nedenle makyaj sonrası temizleme aşamasında çok dikkat edilmeli ve doğal yollar ile gözler temizlenmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu