Ana1
Gelin MakyajMakyaj Çeşitleri

Gelin Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Gelin Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Gelin Makyajı

Bütün genç kızların hayallerinde geleceğe dair planları vardır. Kendi masalının prensesi olmak isteyen bayanlar gelin makyajı konusunda çok dikkat ederler. Gelin makyajı asla hata affetmez. Bu nedenle dozunda renkler seçilmelidir.

gelin-makyaji
gelin-makyaji

Bütün makyajların tekrarlanma şansı varken, gelin makyajı bir gün yapılır ve hatayı düzeltecek başka bir gün yoktur.  Bu nedenle gelin makyajının püf noktaları konusuna dikkat edilmelidir. Çok abartılı yapılan gelin makyajı, gelinin masumiyetini götürür. Ancak çok hafif yapılan gelin makyajı da gelini sönük bırakır. Bu yüzden gelinin de isteği göz önüne alınarak en uygun makyajın yapılması gerekir.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beyaz gelinliğin sadeliği ile kırmızının gücünü buluşturmak isteyenler, kırmızı ruj seçimi yapabilirler. Eğer seçilen ruj koyu tonlarda ise, göz makyajının daha hafif yapılması gerekir. Ancak ruj açık tenli ise gözleri ön plana çıkarmak için yoğun göz makyajı tercih edilir.
Göz kapağına açık bir far uygulanır ise, gölgelendirme hafif koyu ton ile yapılmalıdır. Gözaltına, göz pınarlarına ve kaş altına açık parlayan bir aydınlatma uygulanabilir. Gelin makyajı, gece makyajına bağlı olan her şeyin kolay bir şekilde uygulanabildiği bir makyajdır.

gelin-makyaj
gelin-makyaj

Kişinin hem ten hem de göz rengine uygun olan koyu renklerde buğulu göz makyajı tercih edilebilir. Bunun yanında parlak ya da çarpıcı renkler de kullanılabilir. Gelin makyajında göz alanına uygulama yapılacak olan alanlar birbirinden ayrılmalıdır. Buna bağlı olarak gözaltlarının aydınlatılması gerekir. Kullanılacak allığında belirgin olması gerekmektedir.

Gelinin kaşları hem yüz hem de göz şekline uygun olarak düzeltilmelidir. Kaşlara da uygun renk kaş kalemi ile şekil verilmelidir. Gelin makyajı çok önemlidir ve ayriyeten bir özen istemektedir. Bunun için işi bilen bir profesyonele yaptırmak gerekmektedir.

Düğün günü yapılacak olan makyaj ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için düğünden 1 hafta kadar önce deneme makyajı yaptırılmalıdır. Böylece hangi tonların daha çok yakışacağı ve ne tür bir göz makyajı yapılacağı aşağı – yukarı tahmin edilmektedir. Bu da düğün günü herhangi bir talihsizlik yaşanmasını engeller. Gelin makyajı çok önemlidir ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

  1. GELİN MAKYAJI NASIL YAPILIR TIKLAYINIZ…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu