Ana1
Gelin MakyajMakyaj Çeşitleri

Gelin Makyajında Hangi Tonlar Kullanılmalıdır?

Gelin Makyajında Hangi Tonlar Kullanılmalıdır?

Gelin makyajı düğünün en güzel kadını olmak isteyen her gelin için oldukça farklı bir yerdedir. Bu neden ile düğün öncesi gelinlik ve saç modeli kadar stres yaratan konulardan biri de gelin makyajıdır. Özellikle de kararsız olan gelinler için makyajlarında kullanmak istedikleri ton seçimini yapmak fazlasıyla stresli bir iştir. Gelin makyajı için renk seçimi gelinlik ve düğünün yapılacağı alana göre de şekillenir. Fakat en önemlisi ise gelinin kendi kişisel tercihidir.

Ten Renginiz Önemli

Tahmin edilebileceği gibi her renk her tene yakışmaz. Bu neden ile öncelikle gelinler kendileri için en avantajlı rengin hangisi olduğuna karar vermelidir. Eğer esmer bir gelinseniz öncelikle doğru fondöten seçilmelidir. Esmer tene sahip olanlar kendi renk tonlarından 2 ton açık fondöten kullanmalıdır. Aksi halde daha koyu bir tene sahip olursunuz.

Esmer tenler zıt fakat birbiri ile uyumlu tonları göz farı olarak kullanabilir. Örneğin pembe ve gri tonların hakim olduğu buğulu bir makyaj esmerlere oldukça yakışır. Bunun yanı sıra allık seçiminde de şeftali tonları tam esmerlere göredir. Ayrıca göz farı ile uyumlu bir ruj da tamamlayıcı olacaktır. Örneğin pembe göz farı kullanılmışsa koyu kırmızı ruj kullanılabilir.
Esmer grubundan olan buğday tenlerde ise renk seçiminde saç rengi belirleyicidir. Koyu saça sahip olanlar daha canlı ve sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Saç renginiz açıksa pastel renkler tam size göredir.

Sarışınlar ve Beyaz Tene Sahip Olanlar Dikkat

Sarışınlar ise tenine göre bir ton koyu fondöten kullanmalıdır. Ayrıca ruj seçiminde saçlar ile uyuma dikkat edilmelidir. Göz makyajı için ise oldukça fazla seçenek bulunuyor. Özellikle dore ve leylak tonları hatta toprak tonları sarışınlar için idealdir. Fakat sarışınların renkli göze sahip olmaları yüksek bu durumda göz rengini vurgulayacak tonlar iyi bir tercih olacaktır. Pembe bir allık ise uyumu kusursuzlaştırır.

Açık renk bir tene sahip olanların kesinlikle baskın olan koyu renklerden uzak durması gerekir. Yine pembe ve şeftali allıklar idealdir. Açık tenliler renkli rimel de tercih edebilir.
Makyaj sonrasında kullanılan sabitleyici düğün boyu taze bir makyaja sahip olmanızı sağlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu