Ana1
Gelin MakyajMakyaj Çeşitleri

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj her kadın için önemli olsa da gelin makyajının kadınlar için ayrı bir önemi vardır. Böyle özel bir günde makyajını kendi yapmak isteyen gelinlerin sayısı oldukça fazladır. Gelin makyajı yapmaya öncelikle makyaj bazı ile başlamak gerekiyor. Makyaj bazı hem fondötenin daha uzun süre ciltte problemsiz bir biçimde kalmasını sağlayacak hem de cilt parlamasını engelleyecektir. Bu da özellikle fotoğraf çekimlerinde kaliteyi arttıracaktır.

Gelin makyajı
Gelin makyajı

Fondöteni Abartmayın

Gelin makyajı denince pek çok kişinin aklına ağır bir makyaj gelse de özellikle kır ya da havuz başı düğünleri için daha doğal seçimler yapmak uygun olacaktır. Bu nedenle her bir ürünü ayarında kullanmakta yarar var.

Fondöten kullanırken cildinize ince bir tabaka halinde uygulama yapmanızda yarar var. Aksi halde kalıp gibi kalacaktır. Bu da doğallıktan uzak bir görüntü sergiler. Fondöteni sürerken bir sünger kullanmak eşit bir biçimde ürünü cilde dağıtmak için önemlidir. Fondöteni yüzün yanı sıra boyun ve dekolte bölgesine kadar kullanmakta yarar bulunuyor.

Fondöteni sabitlemek ve cildi daha pürüzsüz bir yapıya kavuşturmak için T bölgesine pudra uygulanır. Tüm bu aşamalar makyajın basit ama temel kısmıdır.

Gelin Göz Makyajı
Gelin Göz Makyajı

Göz Makyajına Dikkat

Göz makyajına başlamadan önce hangi tonları kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Gelin makyajı için genellikle dore ve pembe tonlar oldukça tercih edilmektedir.  Göz makyajına baz uygulaması ile başlamak gerekir. Baz tüm göz kapağına uygulanır.

Baz kalıcı olmayı sağlamanın yanı sıra kullanılan farın renginde de netlik sağlar. Sonrasında ise derinliği arttırmak için beyaz renk far fırça yardımı ile kaşın alt kısmına uygulanır. Tercih edeceğiniz rengin tonları ile göz makyajına devam edeceğiniz için aynı rengin farklı tonlarını elinizde bulundurmalısınız.

Göz kapaklarına en koyu tonu kullanın. Göz kapağının katlandığı kısımdan kaş kemiğine kadar olan çizgiye ise fırça kullanarak bir açık ton kullanmanız gerekecek. Bu iki ton arasında yine fırça yardımı ile geçiş sağlamak gerekir. Göz pınarı denen ve gözün burun kemiğine yakın olan kısma ise rengin en açık tonun hafif biçimde uygulamalısınız. Rimel ve allık ile de son dokunuşları yaparak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu