Ana1
Ana Sayfa

Garantili güzellik için ipuçları

Garantili güzellik için.

Garantili güzellik için Canlı, parlak, ışıl ışıl bir cilt ve E vitaminin etkisi inkar edilmemesi gereken bir sonuçtur. Bunun bilincinde olan kozmetik firmaları da zaten bu vitaminden çokça yararlanıyor. Hemen hemen her bakım kreminin içeriğinde yer alan E vitamini cildin en alt hücrelerine kadar nüfus ederek erken yaşlanmayı önleyici, parlaklaştırıcı ve canlandırıcı bir etki yapıyor.

E vitamininin marifetleri bunlarla sınırlı değildir. Amerikalı uzmanlar yaptıkları araştırmalara göre; hava kirliliği ve sigaraya bağlı olarak tahrip olan hücrelerin yenilenmesinde de son derece etkili.Sürekli olarak E vitamini kullanan kişilerin yaşıtlarına göre daha genç göründükleri ve daha uzun ömürlü oldukları kanıtlanmıştır. Bunun nedeni ise; Vitaminin, yaşlılıkla birlikte vücutta azalan bir protein çeşidinin yok olmasını engellmesi .

Garantili güzellik için ne kadar E vitamini alınmalı

Her gün alınan sebze ve meyvelerin günlü anti-oksidan ihtiyacını karşılamadığı konusunda sanırım hem fikiriz. Vitamin açısından zengin sebze ve meyvelerden günde en az 5 öğün yemek gerekiyor. Bu nedenle vitaminler hap olarak ta alınabilir.

Garantili güzellik için ipuçları.
Garantili güzellik için ipuçları.
Garantili güzelleşmek için uzun uzun yapılan birçok yöntem var elbette. Bazen zamanımız olmaz ama acil durumlarda bile güzelleşebiliriz!

Makyajınız kısa sürede yok oluyor

Makyajınız yapıldıktan kısa bir süre sonra yok olup gidiyorsa, bunun tek bir sorumlusu var, o da cildinizin fazla yağlı olması… Bunun için nemlendiricinizi, makyaj yapmadan en az yarım saat önce sürmeniz daha doğru olacaktır.

Bu arada, kullanacağınız nemlendiricinin su bazlı ve yağsız olması gerektiğini unutmayın! Fondöten yerine, toz pudra kullanmanız da makyajınızın çok daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir.

Gündüz makyajını geceye çevirmek için

Gece bir davete katılacaksınız ama makyajınızı temizleyip tekrar yapma imkanı sıfır! O halde, gündüz makyajını mümkün olduğunca natürel tonlarda yapmayı denemelisiniz.

Örneğin, gözlerinizde kullanacağınız gri ve siyah tonlarındaki renkler, sadece hatların üzerinden geçtiğinizde yeni makyaj yapmış izlenemi verebilir.

Dudaklarda ise kırmızı, pembe, turuncu gibi iddialı renkler yerine pastel tonları, tercih etmeniz yerinde olur.

Farınız göz kapağı çizgilerine doluyor

Özellikle krem farlar, sıcak, ter ve yağ gibi etkenler nedeniyle gözpağı kırışıklarına dolar ve bu da hoş olmayan bir görüntü yaratır.

Bunu engellemek için, makyaj öncesinde yüzünüzü nemlendirirken, gözkapağına krem sürmekten kaçınıp, toz pudra kullanmanız daha yerinde olacaktır.

Böylece farı, kuru bir zemine oturtmuş ve dağılmadan gün boyu kalıcılığını korumuş olursunuz.

Kızaran yanaklar için

Yanaklarınızın olmadık zamanlarda kızarmasını engellemek için, fondöten öncesi renk düzenleyecilerinden yararlanabilirsiniz. Böylece cilt renginiz daha homojen olur.

Ayrıca, sarı tonlarına yakın renkte seçeceğiniz fondöten de kızaran bölgeleri kamufle eder.

Sivilceleri kapatmak için

Cildin aşırı derecede sebum üretmesi nedeniyle oluşan sivilceler, yağlı cilde sahip olanların en büyük sorunu. Oysa tedavisi hiç de zor değil.

Bildiğimiz göz damlası “Visine”yi sivilcenizin üzerine sıkın. Sonra da üzerine biraz talk pudrası sürün. Sabaha sivilcelerinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Yüz hatlarınız çok belirsiz

Yüzünüz tıpkı bir tabak gibi görünüyor! Ne bir çıkıntı ne de bir ifade var… Dert etmeyin, bu sorununu birkaç fırça darbesiyle halledebilirsiniz. Bunun için iki renkli bir pudra setine ihtiyacınız olacak.

Açık renkli pudrayla makyajınızın zeminini hazırladıktan sonra, kalın bir fırça yardımıyla koyu renkte olanını yanak çukurlarına, kulak hizasına kadar uygulayın. Yüzünüzün daha ince, hatlarınızın daha belirgin olduğunu göreceksiniz.

En sevdiğiniz rujunuz kırıldı

Rujunuzu hep aynı yönde sürerseniz, bir süre sonra eğilmeye başlar ve kırılır. Bu nedenle rujunuzu her seferinde değişik yönlerde kullanmayı deneyin. Böylece, daha uzun süre dayanacaktır. Aşırı sıcak nedeniyle yumuşayan ve kırılan rujlarınızın ise, bir gece buzdolabında bırakarak sertleşmesini sağlayabilirsiniz.

Tamir edilmesi mümkün olmayan rujlarınız içinse, küçük bir kavanoz imdadınıza yetişecektir. Kırılan ruj parçalarını az miktardaki ısı yardımıyla eriterek kavanozda toplayın, sonra da fırça yardımıyla uygulayın.​

Garantili güzelleşmek için biz varız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu