Ana1
ErkekSaç Ekimi

Fue Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

Fue Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde estetik görünüm açısından en sık karşılaşılan sorunların başında kellik gelmektedir. Çeşitli faktörlerden dolayı dökülen ve dökülme yaşanan bölgede bir daha saç çıkmaması olarak tanımlanan kellik sorunu, ciddi psikolojik sorunlara yol açarak kişilerin günlük hayatlarından geri kalmasına, öz güven eksikliğine ve asosyal eğilimlere yönelmesine neden olmaktadır.

Dış görüntüde istenilen görünüme sahip olamayan kişiler gerekli tedbirleri almadıkları takdirde daha ileri seviyede psikolojik sorunların oluşmasına zemin hazırlar ve kişilerin hayatlarında ciddi değişiklikler meydana gelir.

Teknoloji ve tıp dünyasında yaşanan gelişmeler kellik sorununa kesin çözümler sunmakta ve kişilerin tekrar eski sağlıklı saçlarına yeniden kavuşmasını sağlamaktadır. Günümüzden en sık tercih edilen ve kelliğe kesin çözüm sunan fue tekniği ile kellik sorununu tamamen hayatınızdan çıkartmanız mümkün.

– Fue tekniği nedir?

Foliküler ünite ekstraksiyonu lokal anestezi ile sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alanlardan saç köklerinin alınarak kellik yaşanan sorunlu bölgeye aktarılıp, kişilerin kendi doğal saçları ile kellik sorununun giderilmesi işlemidir. Yapılan işlem sırasında saçların doğal çıkış yönüne göre uygulamalar gerçekleştirilmekte ve işlem sonrasında kişiler tamamen doğal bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.

Fue tekniği kişilerin kendi doğal saçları ile yapıldığı için orantısız ve uyumsuz bir görünüm oluşmaz ve estetik açıdan bütünlük sağlanarak kişilerin yaşadığı kellik sorunu giderilir. Tedavi süreci ve saçların yeniden tamamen çıkması 6-9 ay arasında değişmektedir.

– Kimler saç ektirebilir?

Saç ekimi farklı nedenlerden dolayı kellik sorunu yaşayan herkese yapılabilmektedir. Cinsiyet ve yaş grubu fark etmeksizin kişilere işlem öncesinde gerekli analizler yapılır ve kişilerin saç ekimine uygunluğu kontrol edilir. Uygulama yapılacak alanın genişliği ve operasyon süreci uzmanlar tarafından belirlenerek operasyon hazırlıkları yapılır. Saç ekimi için gerekli sağlık şartlarını sağlayan herkes saç ekimi yaptırabilir ve yaşadığı kellik sorunu ile vedalaşabilir.

– Ücretler:

Saç ekimi ücretleri saç ekimi yapılacak alanın genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden de net bir rakamdan bahsedilemez. Diğer uygulamalarla kıyaslandığı zaman kelliğe karşı kesin çözüm sunan saç ekimi işlemi genel olarak uygun rakamlara sahiptir ve herkes tarafından rahatlıkla yaptırılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu