Ana1
Ana SayfaCinsel Sorunlar

Evlilikte Yaşanan Cinsel Sorunlar

Evlilikte Yaşanan Cinsel Sorunlar

Evliliklerin ileriki evrelerinde en büyük problemlerden biri hiç şüphesiz zaman içerisinde çiftlerin aralarındaki bağın monoton bir hale gelmesidir. Hayat mücadelesi ve çoluk çocuk derken temastan uzak cinselliğin artık bir lüks haline geldiği zamanlar yaşanır. Fakat böyle durumlarda asıl bilinmesi gereken çiftleri bir arada tutacak en önemli iletişimlerden birinin doğru ve sağlıklı bir cinsel ilişki kurmasıdır.

Tabii zaman içerisinde cinsellik konusunda bazı sorunlar gün yüzüne çıkar. Özellikle burada ilk başlarda çok anlaşılmasa bile zamanla ten uyumu problemi bir tarafta veya her iki tarafta da kendisini gösterebilmektedir. Nitekim herkesin bir kimyası, vücut sıvısı ve kokusu vardır ki karşılıklı bunların uyumunu önemi büyük bir önem taşır. Aksi takdirde bu kriterleri taşımayan çiftler arasında cinsel sorunlar baş göstermektedir.

Evlilikteki Diğer Cinsel Sorunlar

Her iki taraf için de bu durum geçerlidir. Kadın açısından isteksizlik konusuna bakıldığı zaman erkeğin artık o eskisi gibi kibar ve romantik yaklaşımının olmaması, fiziksel anlamda kilo alıp göbekli hale gelmesi ve kişisel noktada artık temizlik bakımına çok dikkat etmemesi ile birlikte bebek doğduktan sonra bakımı ve iş hayatı cinselliği büyük bir oranda bitirmektedir.

Erkeğin de yine karısını eskisi gibi cazibeli ve güzel görmemesi ile birlikte cinsellik gerilemektedir. Diğer taraftan evlilik sorunları arasındaki bu durum içerisinde fiziksel anlamda erkeğin erken boşalma problemi özellikle gelen toplum baskısı ile birlikte bu sorunun ilk geceden başlar ve kızlık zarı baskısı ile birlikte daha büyük sorunlara yol açabilir.

Çiftlerin Sorunlara Beraber Çözüm Bulması Gerekir

Her evlilik içerisinde mutlaka bu tür cinsel sorunlar belirli bir zaman sonra gün içinde çıkar ve monotonluğun da işin içerisine girdiği andan itibaren çiftleri birbirinden tamamen uzaklaştırabilir. Ancak evliliği bir arada bir arada tutan ve çiftlerin arasındaki bağı daha güçlü yapan önemli etkenlerden biri cinselliktir.

O yüzden evli insanların yapması gereken en önemli durum cinsel sorunlar gün yüzüne çıktığı zaman bunu saklamamak ve ortak bir şekilde konuşup çare öğretmektir. Buna belki tıp alanında fiziksel ya da ruhsal anlamda çare üretilebilirken aynı zamanda çiftler yine kendileri de bir çıkış yolu bulabilirler.

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu