Ana1
Saç Şekilleri

Evde Kolay Maşa Yapımı

Evde Kolay Maşa Yapımı

Saçların şekillenmesinde en çok tercih edilen yöntem maşa olmaktadır. Saç maşası yapmak uzun saçlı kadınların çok fazla sevdiği ve çok fazla tercih ettiği bir uygulamadır. Kuaförlerde ve güzellik salonlarında saç maşası uygulamasının yapılabildiği gibi evde maşa yapımı işlemini yapmak da mümkündür.

Kuaföre gidecek zaman olmadığında en etkili yöntem evde kendi kendine yapılan maşa şekli olmaktadır. Pek çok kadının evinde kendine ait saç maşası bulunmaktadır.

Ama saç maşasının nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmayanlar kolay kolay maşayı kullanamamaktadır. Evde saç maşasının da kolay bir şekilde kullanılabilmesi için bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bu sayede kuaföre gitmeden evde saçların şekillenmesini sağlamak mümkündür.

Saç Maşasının Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlara maşa yapılması gerektiğinde öncelikle yıkanması ve kaliteli bir krem ile kremlenmesi gerekmektedir. Kirli saçlara şekil verilmesi durumunda kalıcı olması mümkün olmamaktadır. Saçın fazla neminin alınmasının ardından tüm saçın güzelce taranması gerekmektedir.

Diplerden uçlara doğru saçların kurutulması sağlanmalıdır. Kalın bukleler için kalın maşa, ince bukleler için de ince maşa tercih edilmesi önemlidir. Saçların tutamlara ayrılması sayesinde daha kolay bir şekilde maşa uygulamasını yapmak mümkündür. Ayrılan saç tutamlarına termal sprey sıkılması ile saçların ısıdan dolayı yanması da önlenmektedir.

Saç dibine en yakın noktadan maşa sarılmaya başlanır ve bukle yapmaya başlanır. Saçı yakmadan maşa işleminin yapılması gerekmektedir. Kulağa çıtırtı sesinin gelmesi durumunda saçın yandığını anlamak mümkündür. Maşa ile sarma işlemi dikkatli bir şekilde tüm saça yapılır ve bukleli saçlar kısa süre içinde hazır olur.

Evde Saç Maşası Yapmanın Püf Noktaları

Saç maşası uygulamasına başlamadan önce mutlaka termal sprey kullanılması gerekmektedir. İnce telli saçlara sahip olanların ise sabitleyici sprey kullanması daha kalıcı buklelerin olmasını sağlamaktadır. Saçlarınıza vereceğiniz bukle havası sayesinde çok daha bakımlı ve güzel görünmeniz mümkündür.

Güzel bir görünüme kavuşmak için saçlarınızı yakmamaya özen göstermelisiniz. Nasıl bir aç dalgası istediğinize işleme başlamadan önce karar vermelisiniz. Maşanın klipsini doğru kullanarak daha hacimli ve daha modern saçlar elde edebilirsiniz. Elinizi yakmamak için de eldiven kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu