Ana1
Cilt Bakım Tavsiyeleri

Evde Doğal Nemlendirici Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Nemlendirici Nasıl Yapılır?

Kozmetik ürünleri kadınların hayatında oldukça büyük yer kaplıyor. Özellikle cilt bakımı ürünlerinden olan nemlendirici ürünler gün içerisinde sıklıkla kullanılan kozmetikler arasında bulunuyor. Peki, bu tür nemlendirici bakım ürünlerini evde doğal yolar ile yapmak mümkün müdür?

            Kişisel bakım ürünlerinden yana dertli olan kişiler evde doğal bakım yollarına yönlenmektedir. Gün boyu sadece ellere değil yüze de sık sık uygulanan nemlendirici ürünleri kolaylıkla evde yapmak da mümkündür.

Doğal Nemlendirici için Ne Gerekli?

Doğal nemlendirici denince hemen hemen herkesin aklına zeytinyağı ve bal gelir. Çünkü bu iki ürün cildin nem oranını dengeleyerek yaşlanmayı haliyle kırışmayı yavaşlatır. Tüm cilt tiplerine uygun bir doğal krem için ise;

* 250 gr buğday yağı
*1 tane elma
*1 gr lanolin
*15 gr bal mumu
*50 gr elma çiçeği

Elmayı öncelikle kabukları ile püre haline getirip tavada ısıtmak gerekiyor. Elma çiçeği dışında kalan diğer malzemeleri ise başka bir yerde harmanlayarak biraz ısıtmak gerekir. Sonra bu iki karışımı birbiri ile buluşturup iyice karıştırın. Elma çiçeğini bir bardak su ile demleyip karışıma yavaş yavaş ekleyin. Karışım krem kıvama gelene dek işlemi sürdürün.

Hazırlanmış olan krem cam kavanozda saklanırsa daha uzun ömürlü olur. Kaliteli bir cilt bakımı için ideal bir kremdir.

Aleo Vera Etkili Nemlendirici

Aleo Vera bitkisinin ciltte yaptığı olumlu etkiyi pek çok kişi bilir. Bu neden ile nemlendiricilerde de kullanılması ürün kalitesini arttıracaktır. Evde doğal yollardan A. Vera etkili bir nemlendirici krem için

2 tane Aleo Vera yaprağı
1 tatlı kaşığı zeytin yağ
3 damla lavanta yağı
2 yemek kaşığı bebe pudrası

Aleo Vera yaprakları ile zeytinyağı robottan geçirin. Elde edilen karışımın suyunu süzün ve içerisine lavanta yağını koyun. Kıvama gelerek rahat bir biçimde sürülebilmesi için bebe pudrasını ilave edin az gelirse biraz daha ekleyin. Pudranın koruyucu bir etkisi vardır. Hazırlanan ürün cam bir kavanoza alınarak kişisel bakım için gerekli olan her an kullanılabilir.
Kişisel bakım herkes için çok önemlidir. Özellikle cildi korumak ve yaşlanmayı yavaşlatmak için cilt tipine uygun ürünler kullanmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu