Ana1
Erkek

Erkekte Kadınların Dikkatini İlk Ne Çeker?

Erkekte Kadınların Dikkatini İlk Ne Çeker?

Aslına bakılırsa bu soruyu yakın olduğunuz kız arkadaşlarınıza ya da sevgilinize veya eşinize sorduğunuz zaman tam net bir cevap alamazsınız. Burada elbette erkekte kadınların dikkatini ilk ne çeker? sorusu için akla gelebilecek olan ilk durum fiziksel görünümdür. Burada birbirinden farklı noktalar ön plana çıkmaktadır. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklerde ilk olarak farklı noktalara dikkat etmektedirler. Burada göze çarpan ilk kısmın saç olduğunu söylemek mümkündür. Bu elbette masumane bir cevap olsa da yapılan anket bünyesinde kadınların özellikle hacimli ve gür saçlara sahip erkeklerden hoşlandığı ortaya çıkmaktadır. İkinci bir önemli nokta ise popo kısmıdır. Özellikle yarım ay şeklindeki popo tarifi yapan kadınların büyük bir kısmı erkekte ilk olarak bu bölgeye bakmaktadırlar.

Kadınların Erkekte İlk Baktıkları Yerler

Kadınların erkeklerin üzerinde dikkat ettikleri diğer bir ilk kısım ise karın bölgesidir. Her ne kadar çevrenizde tanıdığınız kadınlara bunu sorduğunuz zaman ‘ben hafif göbekli erkeklerden hoşlanırım’ cevabını verseler de bana pek ihtimal göstermememiz gerekir. Zira kadınların bu konudaki gerçek düşünceleri daha çok yapılı, sportif ve kaslı karın bölgesidir. Farklı bir nokta ise ellerdir. Özellikle başta temiz ve bakımlı, hijyenik eller olmak üzere, büyük ve kalın eller de dikkat çekmektedir. Yüz çevresinde konu dudaklar olduğu zaman ise kadınlar bir ayrım göstermektedir. Bazıları erkekte kalın dudaktan hoşlanırken bazıları ise ince dudaklardan hoşlandığını dile getirmektedirler. Kadınların erkeklerde diğer baktıkları noktalar ise kalın ve güçlü görünen kollar, omuzlar ile birlikte genel olarak kalça kısımlarıdır. Bakımlı olmak

Kadınların Erkeklerde En Dikkat Ettikleri Noktalar

Kadınlar genel olarak yapılan araştırmalar bünyesinde tüm bu noktalara ilk seferde bakmaktadırlar. Ancak bunu toparlamak gerekirse yapılan araştırmalar eşliğinde kadınların büyük bir çoğunluğunun dikkat ettikleri bölgeler kalça kısımları, saçlar ve dudaklar ile birlikte karın ve kol kısımlarının olduğunu söylemek mümkündür. Elbette yapılan bu araştırma her kadın için geçerli değildir. Örneğin ilk seferde gözlerden etkilenen ya da gülüşten hoşlanan kadınlar da bulunmaktadır. Tüm bu kriterler bir kadının erkeğe ilk gördüğü anda dikkatini çeken noktalarıdır. Ancak zaman içerisinde kadınların asıl dikkat ettikleri; ağırbaşlı ve aynı zamanda komik, sağlam bir karaktere sahip kişiler olduğu bir gerçektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu