Ana1
Erkek

Erkeklerin Tercih Edeceği Kokuların Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerin Tercih Edeceği Kokuların Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Erkek ya da kadın için koku seçimleri doğru yapıldığında bu kokular kişiliği ve tarzı yansıtmaktadır. Peki, erkek parfümleri neye göre seçilmelidir? Bir parfüm her tene uygun mudur?

Ten Yapısına Göre Doğru Seçim

Bir parfüm farklı ten yapısına sahip olan iki kişide aynı etkiyi yaratmamaktadır. Bu neden ile parfüm seçimlerinde ten rengi önemlidir. Eğer ki esmer bir ten rengine sahipseniz oryantal olarak da bilinen baharatlı kokuları tercih etmenizde yarar bulunuyor. Bu kokular esmer tene en çok yakışan kokular arasında bulunuyor.

Sarışın olan kişilerde ise daha çok fresh ve enerjik kokular hoş duruyor. Kızıl bir ten yapısında olanların ise şekerli kokulardan vazgeçmemesi gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra erkekler kendi vücutlarını ve yeme alışkanlıklarını da iyi analiz etmesi gerekir. Bu durumda çok fazla terleyen bir erkeğin baharatlı kokulardan uzak durarak ferah kokulara yönelmesi gerekir. Çünkü baharatlı kokular zaten yeterince yoğundur. Ayrıca ferah kokular fazla su tüketen erkek için de uygundur.

Ten salgınızın parfümünüzü farklı kılacağını unutmayarak seçim yapmak önemlidir. Bu durumda birinde beğendiğiniz parfüm sizin ten yapınıza uymayabilir. Bu neden ile özellikle yeni bir parfüm seçerken mutlaka ten üzerinde deneyerek alın.

Kullanım Zamanı Önemli

Kadınlar kadar erkeklerin de güzellik sırları bulunuyor. Bu sırların en etkileyicisi ve erkeği çekici kılanı kokulardır. Bide doğru zamanda doğru koku seçilmiş ise hedef merkezden vurulmuş demektir. Parfüm seçerken günün hangi anında kullanılacağı önemlidir. Bu neden ile erkekler yoğun tempoda çalışacakları bir gün için daha enerjik ve fresh kokular kullanmalıdır. Fakat akşam bir davete giderken kullanacağı parfümde vanilya baskın ya da şekerli kokular tercih edebilir.

Erkek parfümleri seçiminde mevsimde önemlidir. Bu neden ile yaz ve kışın kullanılan parfümlerin farklı olması gerekir. Kış parfümleri seçerken daha sıcak ve tatlı notalara sahip olan kokular tercih edilebilir. Örneğin amber, gül ya da sandal ağacı yoğun kokular uygun olabilir. Yaz için ise daha meyve yoğunluklu kokular özellikle portakal çiçeği ya ad ahududu aromaları ağırlıklı ürünler tercih edilebilir. Parfüm alırken mutlaka teninizde bir süre bekletin. Etkisini daha net anlarsınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu