Ana1
Cinsel SorunlarErkek

Erkeklerin Cinsel Sorunları En Yaygın Olanları

Erkeklerin Yaşadığı En Yaygın 5 Cinsel Sorun

Cinsel yaşamın sağlıklı olması kadınlar ve erkekler için çok önemlidir. Hem sosyal hayatın hem de günlük yaşamın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi sağlıklı cinsellik ile doğrudan bağlantılı olmaktadır. Erkeklerin cinsel yaşamlarında güçlü konumda olması ve sorunsuz bir şekilde eşini tatmin etmesi çok önemlidir. Bu konuda erkeğin büyük bir sorumluluk üstlendiği bilinmektedir.

Her şeyin güzel olması istenirken bazen çeşitli sebeplere bağlı olarak cinsel sorunlar yaşanabilmektedir. Erkeklerin cinsel sorunları yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir. Ailevi baskı altında yetişmiş olan bireylerin daha çok cinsel sorunlar yaşadığınız görmek mümkündür. Kadınlarda da cinsel sorunlar görülüyor olmasına rağmen erkeklerde görülen cinsel sorunlar günümüzde çok daha yaygın bir haldedir. Erkeklerde en sık karşılaşılan cinsel sorunlar arasında erken boşalma, cinsel isteksizlik, orgazm olamama, sertleşme problemleri yer almaktadır.

Erken Boşalma

Erkeklerde en yaygın görülen cinsel sorun erken boşalmadır. Erken boşalma sorunu tedavisi mümkün olan bir sorundur. Her erkeğin hayatının belirli dönemlerinde karşılaşabildiği erken boşalma sorunundan kurtulmak için çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Önemli olan erken boşalma sorunu yaşayan kişilerin bu sorunun tedavi edilmesi için uzman hekime başvurması gerekmektedir.

Sertleşme Problemi (Erektil disfonksiyon, iktidarsızlık)

Önemli cinsel sorunlar arasında yer alan sertleşme sorunu halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinmektedir. Emek ve zamana bağlı olarak sertleşme probleminden kurtulmak mümkündür. Davranışçı ve bilişsel terapiler sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkündür. Duygusal boşalım teknikleri de çok etkili olmaktadır. Terapi sürecinde eşlerin birbirine olan yaklaşımı çok önemlidir. Başarısızlık duygusunun ortadan kalkması için eşlerin desteği gerekmektedir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Toplumuzda cinsel konular utanma ve sıkılma gibi durumlar nedeni ile gizli tutulmaktadır. Erkeklerde cinsel isteksizlik sorunu da bu gibi nedenler ile partner ile paylaşılmadan çözüm yolları arayışına gidilmeden bastırılmaktadır. Erkeklerde cinsel sorunların bastırılması daha kötü sorunların ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Psikolojik nedenler başta olmak üzere pek çok nedenlere bağlı olarak cinsel isteksizlik yaşanabilmektedir. Cinsel isteksizliğin nedenlerinin araştırılması ve tedavi edilmesi gerekmektedir.

Erkeklerde Geç Boşalma Sorunu

Psikolojik nedenler ile ortaya çıkan geç boşalma sorunu erkeklerde yaygın olarak görülmektedir.

Erkeklerde Cinsel İlişkiye Girememe

Cinsellik hakkında bilgi eksiklikleri nedeni ile erkeklerde cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşanmaktadır.

Kısırlığa iyi gelen yiyecekler için Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu