Ana1
Erkek

Erkeklerde Sakal Ekimi Nasıl Olur?

Erkeklerde Sakal Ekimi Nasıl Olur?

Sakalı seyrek olarak çıkan erkeklerin son zamanlarda en çok başvurduğu yöntemlerden birisi de sakal ekimi yöntemidir. Olumlu neticeler elde edilmesini sağlayan sakal ekimi nedir? sorusunu hemen hemen herkes çok merak etmektedir. Erkeklerde psikolojik sorunlara bile neden olan seyrek sakal çıkması durumundan kurtulmak için başvurulan bu yöntem gelişen teknoloji sayesinde de çok fazla talep görmektedir. Saç ekimi uygulamasında alınan başarının ardından sakal ekimi konusunda da oldukça başarılı olan güzellik uzmanları sakal ekme teknikleri ile erkeklerin kendisini daha iyi hissedeceği sakallara ulaşmasını sağlamaktadır. Sakal ekimine başlamadan önce uzmanın öncelikle ne kadar sakal ekilmesi gerektiği konusunda planlamaları yapması gerekmektedir. Erkeklerin bir sembolü olarak görülen sakallar olmadığında ciddi sorunlara neden olabildiği için bu yönteme başvurmak en mantıklı tercih olmaktadır.

– Sakal ekimi nasıl yapılıyor?

Estetik açıdan sorunlu olan sakal bölgesinde uygulanan bu cerrahi yöntem aynı saç ekimine benzemektedir. Erkeklerin istemiş oldukları yoğun sakal görünümüne kavuşması ve estetik olarak kendilerini daha yakışıklı hissetmesini sağlaması açısından çok faydalıdır. Ense bölgesinden donör kılların alınması sayesinde yüzün sorunlu olan bölgelerine bu kıllar transfer edilmektedir. FUE tekniği uygulaması ile yapılan bu yöntemde lokal anestezi kullanılmaktadır. Hastalar bu sayede kesinlikle acı ve ağrı hissetmemektedir. İşlemin süresinin uzun ya da kısa olmasını transfer edilecek olan donör kılların sayısı belirlemektedir.

– Sakal ekimi kimlere yapılır?

Sakallarının yoğunluğundan memnun olmayan herkesin sakal ekimi için başvurması normal karşılanmaktadır. Sakalı çıkmayan ve halk arasında da köse olarak tabir edilen kişilerinde bu uygulamadan yararlanması mümkündür. Cilt rahatsızlığı nedeni ile sakal kaybı yaşamış olanların da sakal ekimi sayesinde yeni sakallarına kavuşması mümkündür. Sakalların asimetrik bir çıkışa sahip olması nedeni ile sorun yaşayanlar da istedikleri zaman bu uygulamadan faydalanabilmektedir.

– Sakal Ekimi Sonrasında Neler Yaşanır?

Vücutta sakal ekimi nedeni ile herhangi bir iz kalma durumu söz konusu değildir. Modern tekniklerin uygulanması sayesinde hastalar sakal ekimi sonrasında bir sıkıntı ile karşılaşmamaktadır. Kırmızı görünümlü noktaların oluşumu kısa bir süre içerisinde mümkün olmaktadır. İki hafta içerisinde yeni ve kalıcı olarak çıkacak olan sakallar belirgin hale gelmektedir.

Erkeklerde Saç Ekimi Yazımız için Tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu