Ana1
Erkek

Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç Ekimi

Son dönemlerde popüler hale gelen saç ekimi yöntemi, saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşayan kişilerin başvurduğu en etkili yöntemlerden biridir. Hem kadın hem de erkekler için uygulanabilen saç ekimi ile yeni saçlara kavuşmak mümkündür.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler bu durumdan olumsuz etkilenir. Saçlar görselliği etkileyen en önemli unsur olduğu için kişinin kendine olan güvenini de kaybetmesine neden olur. Bu durumda eskiden uygulanabilen herhangi bir yöntem yoktu. Ancak teknolojik gelişmeler sonucunda yeni ekipmanlar ile saç ekimi yapılarak kişilerin eski gür saçlarına kavuşmaları sağlanmaktadır. Saç ekimi erkeklerde ve kadınlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Aşağıda erkeklerde saç ekiminin nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

Erkeklerde Saç Ekimi

İlerleyen teknoloji sayesinde erkeklerde saç ekimi en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Saç ekiminin doğru ve uzman ellerde yapılması ile ideal görüntüye ulaşmak mümkündür. Son zamanlarda en çok ilgi gören saç ekim yöntemi; saç ekim robotu ile yapılan yöntemdir. Japonya, ABD ve İngiltere’den sonra Türkiye’de de hizmete sunulan saç ekim robotu, özel teknolojiler sayesinde hiç hata yapmadan ve saç köklerine herhangi bir zarar vermeden saç ekimi işlemini yapmaktadır.

Saçların çıkış yönünü hesaplayan ve kıl köklerini homojen bir şekilde toparlayan saç ekim robotu, bir seansta tüm sağlıklı saç köklerini alarak ekim işlemini gerçekleştiriyor. İkinci seans ise diğer gün sonlandırılıyor. İşlem sonrasında saçlar istenildiği şekle rahatça sokulabiliyor. Erkeklerde uygulanan bir diğer saç ekimi yöntemi ise Fue saç ekimidir. Saçı dökülmüş olan sağlıklı kişilerin ense ve kulak arkası kısmından sağlıklı saç kökleri toplanır. Toplanacak saç kökü yani greftlerin sayısı, her bireyin saç dökülme oranına göre belirlenmektedir ve herkeste değişmektedir.

Tek tek alınan saç kökleri, saç dökülmesi yaşanan bölgeye tek tek ekilmektedir. İşlem öncesinde hasta ayrıntılı kontrollerden geçirilerek alınacak kök sayısı, ekilebilecek kök sayısı ve işlemin etkisi belirlenmektedir.

Fue saç ekimi yönteminde kişinin kendi saç kökleri alındığı için ve çıkan saçlar da kişinin kendi saçı olduğu için tamamen doğal bir görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi yaşandığı için işlem en çok onlara uygulanır.

Erkeklerde Ense Tıraşı Yazımız İçin Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu