Ana1
Erkek

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Başlıca Sebepleri Nelerdir?

 

En büyük sorunlardan biride saçların kaybı olmaktadır. Saç dış görünüş için önem taşıdığı için erkek tipi dökülmelerde genelde kafanın yanlardan açılması ile başlamaktadır. İlerleyen zamanlarda tepe kısmının da dökülmesi ile kelliğe kadar gidebilmektedir. Saç dökülmesi yaşayan erkekler büyük üzüntü yaşamaktadır. Artık ülkemizde yapılan saç ekimleri sayesinde eskisinden daha güzel ve sağlıklı saçlara kavuşmaları mümkündür. Saçların azalması ile ilgili genel olarak dışarıdan bakıldığında erkekler tarafından problem olarak görülmektedir. Dökülme sorunun son yıllarda artmasının sebebi mevsimler, kullanılan şampuanlar ve stres gibi pek çok sebebe dayanmaktadır. Ayrıca kullanılan ilaçlarda dökülme sorununu daha da hızlandırmaktadır.
   


Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saçların daha güzel ve parlak görünmesi için bakım yapılması şarttır. Sonuçta saçlarına önem gösteren beylerin saç bakımı konusunda yapacağı en önemli konu saçlarını temiz tutmaktır. Düzenli olarak saçların bakımını yapmak veya yaptırmak için bayanlar gibi doğal saç bakım yağları veya ürünleri kullanması yeterli olmaktadır. Ayrıca bitkisel özlü şampuan ve saç kremleri saça daha canlılık vermektedir. Saçı onarıcı krem ve şampuanları istediğiniz anda bulmanız mümkündür. Her zaman saç derinize masaj yaparak saça zarar vermeden yedirmeniz son derece önemlidir. Düzenli olarak kullandığınız ürünler sayesinde sağlıklı ve bakımlı saçlara sizde kavuşabilirsiniz. Gideceğiniz kuaför tedavi edici ürünler içerisinde doğal yağlar kullanarak saçlarınıza ne kadar etki ettiğini kısa sürede görmeniz mümkündür.


Saç Dökülmesini Nasıl Önleyebiliriz? 

Genetik olduğu gibi çevresel duruma göre dökülen saçların çözümü artık günümüzde daha kolay hale gelmektedir. Saçın kalitesi zamanla dökülmesi ile birlikte azalma görülmektedir. Hormonel bozukluk veya kullanılan ürünler erkekte saç dökülmesi sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Tek çözüm olarak saç ekimi işlemi yapılması son derece uygun olduğu gözlemlenmektedir. Oldukça basit işlem olan saç ekimi genelde kişiden alınan saç kökleri sayesinde dökülen yerlere nakli yapılarak uygulanmaktadır. Saç bakımında öncelikle saçları yıkarken suyun ve kullanılan ürünün ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştık. Fakat dökülmüş olan saç kayıplarında saç ekim işlemi son yıllarda kadınlara göre erkekler daha çok tercih etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu