Ana1
Erkek

Erkeklerde Kaş Kontürü Yaptırabilir Mi?

Erkekler Kaş Kontürü Yaptırabilir Mi?

Yüz güzelliğini ortaya çıkarak kaşlar hem kadınların hem de erkeklerin estetik bir görünüme sahip olabilmesi için çok önemlidir. Özel bir görevi olmasına rağmen kaşlar aynı zamanda anlamlı ve güzel bakışlara sahip olmamız için de önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde kaşlarından memnun olmayan ya da seyrek kaşlara sahip olanlar için kaş kontürü uygulaması yapılabilmektedir. Yüze uyumlu ve şekilli kaşlara sahip olmak yalnızca kadınların hakkı değildir. Erkeklerin de kaşları ince ya da dökülmüş ise bu uygulamadan yararlanması mümkündür. Kalıcı makyaj uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen uygulama olan kaş kontürü kaşların yeniden şekillendirilmesi konusunda oldukça başarılıdır. Yüzünde temiz ve aydınlık bir ifade oluşturmak isteyenlerin kaş kontürü için güzellik uzmanlarından destek alması gerekmektedir.

-Erkek Kaş Dizaynı

Erkeklerde kaş kontürü uygulaması için öncelikle uzman tarafından yüz tipinin belirlenmesi ve incelenmesi gerekmektedir. Moda olması nedeni ile yüz tipine uygun olmayan kaşların dizayn edilmesi hoş durumların oluşmasına neden olmamaktadır. Bu nedenle her yerde kaş kontürü uygulaması yaptırmak mantıklı bir tercih olmamaktadır. Mimiklerde komik durumlara düşmenize de neden olmaktadır.

– Erkeklerde Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaşların şekli, kavisli olma durumu, yapısı ve simetrisi uzman tarafından belirlenmelidir. Kıl tekniği sayesinde kaş kontürü yapmak isteyenler için mikro iğneler ile deri altına enjekte etme yöntemi kullanılmaktadır. Doğal kıl efektinin sağlanması sayesinde kaşların doğal bir görünüme kavuşması da mümkün olmaktadır. Her bir kılın tek tek çizilmesi sayesinde yapılan bu teknik karşıdan bakan kişiler tarafından anlaşılmamaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması ile kaşlara şekil verildiği fark edilmemektedir. Bu sayede erkekler de bu teknikten kolayca yararlanabilmektedir.

– Kaş Kontürü Uygulamasını Kimler Yaptırmalıdır?

Kaş kontürü uygulaması son derece zararsızdır. Bu tekniğin uygulandığı merkezlerin doğru seçilmesi ve steril ortamlarda kaş kontürü işleminin yapılması gerekmektedir. Peki kimler kaş kontürü uygulaması yaptırmalıdır?

-Kaşları genetik olarak seyrek olanlar
-Düz kaş hatlarına sahip olanlar
-Kaşlarının asimetrik olmasından yakınanlar
-Kemoterapi nedeni ile kaşı dökülenler
-Kaşlarının kalın olmasını isteyenler
-Yara ve iz nedeni ile kaşlarının olmamasından dolayı üzülenler kaş kontürü yaptırarak kendilerini çok daha iyi hissedebilirler.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu