Ana1
Ayak BakımıEl BakımıErkek

Erkeklerde El Ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerde El Ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Çok önemli estetik detaylar arasında yer alan el ve ayak güzelliği hem erkekleri hem de kadınları ilgilendirmektedir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin el ve ayak bakımının yapılması ve temiz olunması gerekmektedir. Sağlık açısından çok önemli olan temizlik el ve ayaklarda da önem arz etmektedir. Özellikle ikili ilişkilerde ilk intiba olarak ellere bakılması ne kadar temiz ya da bakımlı olunduğunun bir işareti olarak algılanmaktadır. Bu nedenle el bakımı için erkeklerin ve kadınların özel ilgi göstermesi gerekmektedir. Görünüm ve sağlık açısından erkeklerin de ellerine ve ayaklarına bakım yapması çok önemlidir. Evde kendi çabalarınız ile bakım yapabileceğiniz gibi güzellik merkezlerinden uzmanlardan profesyonel destek almak da mümkündür. Özellikle yaz aylarında açık ayakkabı giymeyi tercih eden erkeklerin temiz ve güzel kokulu ayaklara sahip olması gerekmektedir. İşte bu durumda ayak bakımı çok önemli olmaktadır.

– Erkekler İçin El ve Ayak Bakımı Tavsiyeleri

El ve ayak bakımına özen gösteren erkekler güzellik merkezlerinden randevu alarak gereken temizliği ve bakımı sağlayabilmektedir. El tırnaklarının ağır işler yapma nedeni ile kırılması erkeklerde yaşanabilen istenmeyen durumlar arasındadır. El ve tırnak bakımının yapılması için nemlendirici kremlerin kullanılması gerekmektedir. Sadece kadınlara özel olarak düşünülmemeli ve erkeklerin de kendi bedenlerine önem vermesi gerekmektedir. Ayakların kapalı ayakkabılar içinde kapalı kalması nedeni ile koku oluşturması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle ayakkabı seçimine çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

– Evde El ve Ayak Bakımı İçin Neler Yapılabilir?

Banyo sonrasında el ve ayakların bakımını sağlamak için nemlendirici krem kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca ayak topuklarında çatlakların olmasını önlemek için topuk taşı ile sürtülmesi gerekmektedir. Topuk dikeni oluşumunu önlemek için topukların törpülenmesi gerekmektedir. Gereken zamanlarda pedikür ve manikür işlemlerini yaptırmak da mümkündür. Ölü derinin tırnak kenarlarından alınması gerekmektedir. Ayrıca pedikür sayesinde ayak nasırlarından kurtulmak mümkündür. Ağrılı nasırlara sahip olanların da ayak bakım merkezlerine başvurması gerekmektedir. El ve ayak bakım kremlerinin düzenli olarak kullanılması sayesinde bakımlı ellere ve ayaklara sahip olmak mümkündür. Özellikle yıpranmalara karşı losyon kullanımı da iyi gelmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu