Ana1
Erkek

Erkekler Ne Sıklıkta Ense Tıraşı Olmalıdır?

Erkekler Ne Sıklıkta Ense Tıraşı Olmalıdır?

Bakımlı olmak herkes için önemlidir. Özellikle toplum içerisinde ya da günlük hayatta insanın kendini daha iyi hissettirmesini saylayan belli başlı kriterler vardır. Bu kriterlere uyulduğu sürece bakımlı bir profil çizmek oldukça kolaydır. Bu konuda erkekler için en belirleyici durum ense tıraşıdır.

Ense Tıraşını Kaç Günde Bir Olmalı?

Ense tıraşı denilen uygulama erkekleri yakından ilgilendiren ve temiz bir görüntüye kavuşmanın bir versiyonudur. Ense tıraşı sıradan basit bir durum gibi görülse de aslında dikkat edilmediğinde erkeklerde itici bir görüntüye sebep olmaktadır.

Genellikle berberlerde saç kesimi esnasında yapılan bu işlem ile belli aralıklarla tekrar edilmelidir. Örneğin bir erkek ayda bir saç tıraşı oluyorsa ense tıraşını da aydan aya bırakmamalıdır. Çünkü ensede uzamakta olan tüyler ve saç telleri birbirine karışarak kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Bu neden ile özellikle haftada en az bir kez mutlaka ense tıraşı olmakta yarar bulunuyor. Özellikle kısa saça sahip bir erkekseniz buna daha da dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede temiz ve bakımlı bir görüntü yakalanır.

Ense Tıraşı Bakımlı Görüntünün Parçası

Berberlerin ustalıklarının kalitesini ense tıraşı ile ölçtüğü günümüzde ense tıraşını yapmak çok da kolay değildir. Çünkü belli bir nizama uygun yapılmaz ise eşitlik farkı oluşacaktır. Bu neden ile bu işi yapmak için ya iyi bir el becerisine sahip olmak gerekecek ya da haftada bir berber sandalyesine oturmak gerekecektir. Tercihiniz ne olursa olsun ense tıraşı geldiğinde mutlaka bakımı yapılmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra eğer saçları normal bir uzama süresinden daha kısa süre içerisinde uzuyorsa haftada bir kez yerine ense tıraşını 15 günde bir de yaptırmak uygun düşecektir. Fakat bu konuda hassasiyeti olanlar için yine ideal olan haftada bir kez yapılmasıdır. Ense tıraşı için her seferinde berbere gitmek de belli bir ekonomik gider demektir. Fakat ense tıraşını da saça çok fazla yaklaşmadan yapmak gerekir. Bu durumda saç kesimini ayda 2 kez yaptırarak ense tıraş hizmetinden de otomatik olarak yararlana bilirsiniz. Çünkü ense tıraşı da saç tıraşına dahil edildiği için bunu da aradan çıkarabilirsiniz.

Erkeklerde Sakal Ekim Yazımız İçin Tıklayınız…

Erkeklerde Saç Ekimi Yazımız İçin Tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu