Ana1
Erkek

Erkekler İçin Epilasyon Etkili Midir?

Erkekler İçin Epilasyon Etkili Midir?

            Cilt bakımı ve kişisel bakımı ile yakından ilgili olan erkekler de özellikle lazer epilasyon yöntemine karşı son yıllarda oldukça ciddi talep gösteriyor. Kadınlar için oldukça ciddi etkisi görülen lazer epilasyon yöntemi peki erkeklerde de aynı etkiyi gösteriyor mu?

Erkekler için Epilasyonda Bilinmesi Gerekenler

Erkeklerin kıl yapıları kadınlarınkine göre oldukça farklıdır. Kadınlarda daha ince köklere sahip olan tüyler erkeklerde ise hem daha kalın hem de daha koyu renklidir. Bu neden ile lazer epilasyonun sağladığı pürüzsüz etkiden faydalanmak isteyen erkekler bu konuya bir miktar daha temkinli yaklaşıyor. Fakat uygulama erkeklerde de başarıyı getiriyor.

Erkek epilasyonunda en çok merak edilen sorulardan biri de kadınlarda uygulanan sistem ile erkeklerde uygulanan sistem arasındaki farklardır. Oysaki erkekler için de kadınlarda uygulanan sistemin aynısı kullanılıyor. Fakat buradaki fark zamandan kaynaklanıyor. Kadınlarda bir ya da iki seansta kaybolan tüyler erkeklerde kıl yapısı nedeni ile daha uzun seansları gerekli kılıyor.
Erkeklerde ten rengi de sonucun süresini etkileyen sebeplerden biridir. Özellikle açık tene sahip bir erkek koyu kıl köklerine de sahip ise daha kısa sürede istediği sonucu elde edebiliyor.

Erkeklerde Başarılı Sonuç için Tercih Edilecek Lazer Cihazı

Günümüzde erkek kadın fark etmeden pek çok kişinin tercih ettiği uygulama gün geçtikçe kendini geliştiriyor. Bu doğrultuda farklı epilasyon cihazları bulunuyorken bu cihazların etkisi de kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Erkekler için son yıllarda en çok tavsiye edilen epilasyon cihazı ise ND Yag tipi olan cihazlardır. Bu cihaz ile sonuç süresi kısalırken özellikle sakal üzerinde ve ensede bulunan kıl köklerinin temizlenmesi esnasında acı düzeyini de en aza indirger. Çünkü erkek lazerinde en çok acı hissi duyulan bölgeler sakal üstü ve ense bölgesidir.
Modern erkeğin son dönemlerdeki tercihi olan lazer epilasyon vücutta kıl olan her bölgeye uygulanabilir. Özellikle erkekler omuz ve sırt bölgeleri için bu uygulamayı tercih etse de koltuk altın, göğüs bölgesi ve hatta bacaklara kadar istenilen bölgeye uygulama yapılabiliyor. Uygulama yapılacak olan bölgeye göre seanslar 3 ya da 8 arasında değişiklik gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu