Ana1
ErkekSaç Problemleri

Erkek Saç Bakım Tavsiyeleri

Erkek Saç Bakım Tavsiyeleri

Erkeklerdeki saç sorunları, kadınlarda görülen sorunlardan çok farklıdır. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte başlayan saç dökülmesi sorunu, erkeklerde daha ağır sonuçlar yaratmakta ve saçların tamamen kaybedilmesine kadar ilerlemektedir. Yaşanan bu ve benzeri problemler, doğru saç ürünlerinin kullanılması ve saçın tipine göre uygulanan bir bakım ile en aza indirilebilir.

Kepek problemi
Kepek problemi

Kepek Deyip Geçmeyin

Saç diplerinde görülen kepek, aslında ciddiye alınması gereken bir sorundur. Genellikle yağlı saçlarda görülen kepek problemi saç değil, saç derisine ait bir problemdir. Bu problem önemsenmediği zaman, saç dökülmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden kepek sorunu yaşayan erkeklerin, saçlarını uygun bir kepek şampuanı ile yıkamaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca saçlarında kepek sorunu görülen erkeklerin, saçlarını şekillendirirken jöle veya saç spreyi kullanmamaları önerilir. Mutlaka bu ürünleri kullanmaları gerekiyorsa, saçlara zarar vermeyen kaliteli markaların saç şekillendiricilerini kullanmaları gerekir. Son yıllarda bu tarz ürünlerin saçları şekillendirirken, aynı zamanda saçın doğal dengesini bozmayan üstelik bakım yapan çeşitleri piyasaya sunuldu. Erkek saç bakımı söz konusu olduğunda bu ürünleri tercih etmek, saç dökülmelerini ve kepek sorununu en aza indirgemektedir.
 


Argan Yağından Gelen Sağlık

Erkekler kadınlar kadar saçlarını yıpratan uygulamalar kullanmazlar. Yani kadınlar kadar sık saçlarını boyayıp, saç rengini değiştirme ihtiyacı hissetmeyen erkekler bu açıdan daha avantajlıdır. Üstelik sıcak saç düzleştiricilerle de fazla yakın olmayan erkeklerin saçları dolayısıyla daha az yıpranır. Ancak bu, erkeklerin saç bakımı ihtiyacının olmadığı anlamına gelmez. Zaman içerisinde her saç doğal nemini ve dengesini kaybederek, yıpranır. Bu durumda kadın saç bakımında olduğu gibi erkeklerde de işe yarayan argan yağını denemek, çözüm getirecektir.

Bilindiği üzere argan yağı içeren birçok saç bakım ürünü mevcut. En az haftada bir kez argan yağlı saç bakım ürünlerini kullanmak, saç dökülmelerini durdurarak daha sağlıklı bir saç ve saç derisine kavuşmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda argan yağı içeren şampuanları kullanmanın da faydası olmaktadır. Erkek saç bakımında önemli bir diğer nokta da, saç kremi kullanmaktır. Saç kremi saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olurken, bakım yapan bir üründür.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu