Ana1
El Bakımı

Ellerdeki Yaşlılık Lekeleri Nasıl Giderilir?

Ellerdeki Yaşlılık Lekeleri Nasıl Giderilir?

Genel olarak 50 yaş ve üzeri kişilerde görülen, yüz, omuz, kol ve ellerde daha sıklıkla çıkan, kahverengi ve yuvarlak şekilde görülen lekeler ciddi bir sağlık tehdidi oluşturması da görsel anlamda kendilerini mutsuz eden kişilerin kurtulmak isteyeceği durum olabilmektedir.

 

Bunun için hem tıbbi anlamda uygulanacak bazı tedavi yöntemleri hem de evde yapabileceğiniz pratik bir kaç uygulama ile lekelerden kurtulmanın son derece kolay olabileceğini belirtmek isteriz. Doktor önerisi ile temin edebileceğiniz beyazlatıcı kremler lekelerin zaman içerisinde azalması ve minimum düzeye gelmesinde etkisini gösterecek başarılı bir tedavi yöntemi olabilir.

Kimyasal Pelling ile Yeni Deri

Bir diğer yöntem ise son zamanların bu lekelerden kurtulmak için önemli cilt bakımı olarak bilinen kimyasal peeling olmaktadır. Bu uygulama kimyasal maddenin deriye uygulanması anlamına taşımaktadır. Bu yöntem sonucunda üstte bulunan deri zaman içerisinde kalkar ve alttan yeni bir deri gelir.

 

Bu derinin lekesiz olması aynı zamanda yaşlılık lekesinden kurtulmanız anlamına gelmektedir. Uzman bir dermatolog tarafından yapılması ve bir kaç seans ile yerine getirilmesi gibi kriterlerin de her daim göz önünde bulundurulması yararlı olacaktır.

 

Bu yöntemin lazer tedavisi ile de mümkün olabilmesi faydasını gösterecektir. Radyasyon ile pembe ve temiz bir cildin ortaya çıkması kişisel bakım noktasında lekelerden kurtulmanın diğer bir önemli adımıdır.

Evde Yapılacak Bazı Uygulamalar

İçerisinde tam 18 etkin madde bulunan etli ve sulu bitki Aloe Vera düzenli bir şekilde günde iki kez lekelerin bulunduğu bölgeye uygulanması sonucunda istenilen cilt bakımı sonucunu alma anlamına gelecektir. Evinizde pratik olarak yapabileceğiniz diğer bir tedavi metodu ise sirke ve soğan ile olmaktadır.

 

İki yemek kaşığı kadar sirke ve soğan suyunu karıştırıp pamuk ile lekelere uygulamalısınız. Etkin ve gözle görülür bir netice alana kadar devam etmelisiniz. Günde iki kez bu karışımı kullanmak ortalama 45 gün içerisinde istediğiniz sonuçları aldığınızı gösterecektir.

 

Sitrik asit bakımından son derece güçlü olan limon da yaşlılık lekeleri için benzersiz kişisel bakım ve doğal çözümdür. Yine en az ki kere her gün uygulamaya özen göstermelisiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu