Ana1
Günlük MakyajMakyaj ÇeşitleriMakyaj Malzemelerinin KullanımıMakyaj Teknikleri

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı her kadın için önemlidir. Gün içerisinde az da olsa göz makyajı yapan kadınlar zaman zaman dumanlı bakışlara sahip olan makyajı da tercih etmektedir.

Genellikle özel günlerde tercih edilen dumanlı göz makyajı için bir kaç doğru adım yeterlidir.

Doğru Renkleri Tercih Edin

Dumanlı göz makyajında en önemli kriter doğru renk tercihidir. Dumanlı göz makyajında en çok doğru bilinen yanlış bu makyaj yapılırken sadece siyah tonların kullanılması gerektiğidir. Oysaki gri ya da siyah renk tonlarının yerine kahve tonlar hatta pembe tonlar kullanılabilir. Bu neden ile öncelikle hangi renkleri kullanmak istediğinize karar vermeniz önceliğiniz olmalıdır.

Makyaja başlamadan önce göz kapaklarına premer sürülmelidir ki makyaj daha net ve kalıcı olsun. Bunu parmak uçlarınızla yapabileceğiniz gibi bir fırça yardımı ile de yapabilirsiniz. Sonrasında ise astar uygulaması yapmalısınız. Astar rengi için beyaz oldukça ideal bir renktir. Astarı da tüm göz kapağına dağıtın.

Kullanılan astara daha derin bir görüntü kazandırmak için üst kirpikler ile göz kapağının buluştuğu dip noktaya tüm hat boyunca siyah ya da toprak tonunda bir göz kalemi sürüp fırça yardımı ile dağıtın. Gölgelendirme yaparken oldukça işe yarayacaktır.

Kaşların diplerine de aydınlatma işlemi uygulamak gereklidir. Bunun için yine beyaz renk kullanılmalıdır. Böylece gölgelendirme aşamaları tamamlanmış olacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı
Dumanlı Göz Makyajı

Far Kullanırken Dikkat

Siyah bir dumanlı makyaj istiyorsanız far kullanırken daha dikkatli olmanız gerekir. Bu noktada toz farlar yerine krem far kullanmanızda yarar bulunuyor. Göz kapaklarınıza siyah far uyguladıktan sonra fırça kullanarak gölgeleme yapılan kısımlar ile siyah far arasında yumuşak geçişler yapılmalıdır. Aynı işlem ince bir fırça yardımı ile göz altlarına da uygulanır. Böylece göz makyajı ile daha derin bir görüntü elde edilir.

Son olarak ise alt kirpiklere göz içinden siyah kalem çekilmelidir. Dumanlı bir bakışa sahip olmak istiyorsanız tüm makyaj tamamlandıktan sonra mutlaka kaliteli ve siyah tonda bir rimel kullanarak son dokunuşu yapmalısınız. Aksi halde makyajınız yarım kalmış olur.

Böylece gözleriniz etkileyici bir görüntüye kavuşmuş olacaktır. Makyaj sabitleyici sprey kullanarak makyajınızı gün boyu aynı tazelikte koruyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu