Ana1
Ana Sayfa

Dövme Yaptırmak ve Sembol Seçmek için

Dövme Yapılacak Sembol Seçilirken Neler Göz Önüne Alınmalıdır?

Dövme yaptırmak oldukça radikal bir karardır. Çünkü dövme işlemi esnasında uygulanan yöntem sayesinde dövmeler bir ömür vücutta kalacaktır. Bu neden ile dövme yaptırma kararı alırken iyi düşünerek karar vermekte yarar vardır. Bu konuda kararlı kişiler için dövme sembolleri de oldukça önemlidir. Güzellik uzmanı dövme sembolü seçerken neleri dikkate almanız gerektiğine dair bir araştırma yaptı.

Sevgilisinin Baş Harfini Yaptırmak İsteyenler: Dikkat!

Dövme işlemi esnasında deri altına boyalar enjekte edilir ve bu yöntem ile çeşitli şekiller vücutta ömür boyu kalır. Bu neden ile dövme sembolleri seçimi de dövme konusunun en hassas noktalarından biridir. Öncelikle dövme yaptıracak olan kişi vücudunda nereye dövme yaptıracağına karar vermelidir. Vücudun bazı bölgelerinde dövme yapılırken acı hissi daha yoğun bir biçimde hissedilebilir. Fakat bazı bölgelerinde ise bu acı en az seviyeye iner. Özellikle omuz bölgesi acının en az hissedildiği bölgelerden biridir. Bu neden ile ilk kez dövme yaptıracak olan kişilerin omuzlarına yaptırmalarında yarar bulunur. Çünkü ilk deneyimde herkes yoğun acıyı kaldıramayabilir. Ayrıca ilk kez yapılacak ise daha küçük ebatlara sahip bir dövme de iyi bir seçim olacaktır.

Kalıcı dövmeler her ne kadar zaman içerisinde silik bir hale gelse de tam anlamı ile silinmeyeceği için sembol seçimine dikkat etmenizde yarar var. Örneğin sevgilinizin baş harfini yaptırırken dikkat etmelisiniz. Çünkü hayatın insana ne getireceği belli olmaz. Daha sonra bu dövmeyi sildirmek için uğraşabilirsiniz.

Çabuk Mu Sıkılıyorsunuz?

Çabuk sıkıla bileceğiniz ve dönemin popülaritesine kapılmayan sembollerin tercih edilmesinde yarar var. Özel bir şeyi sembolize eden tasarımları seçerken de bir kez daha düşünmek gerekir. Çünkü insan dönem dönem farklı düşüncelerin savunuculuğunu yapabilir. Tüm bunların dışında ise tercih edilecek olan desen ve model hatta bu modellerin ebatları tamamen kişisel zevke kalır. Güzellik uzmanı tavsiyelerinde biri de dövme yapıldıktan sonra cilt bakımı konusunda daha hassas davranmak gerektiğidir.

Çünkü cilt bakımı yapılmadan dövmelerin net bir biçimde uzun yıllar kalması mümkün değildir. Gerekli bakım yapılmaz ise dövme kısa bir süre içerisinde sanki yıllar önce yapılmış gibi bir görünüm kazanacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu