Ana1
Ana SayfaVücut Bakımı

Dövme Salonlarında Hijyen Hayati Önem Taşır

Dövme Salonlarında Hijyen Hayati Önem Taşır

Kadın ya da erkek hiç fark etmez güzel görünmek için çeşitli yolları deneriz. Özellikle ilgi çeken bir görünüme sahip olmak isteyenlerin ise son yıllarda başvurdukları yöntem ise dövmedir. Özellikle gençler arasında oldukça yaygın olan dövme ne kadar sağlıklı koşullarda yapılıyor. Güzellik uzmanı konu hakkında merak sahibi olanları bilgilendirmek için bu konu da bir araştırma yaptı.

Dövme Nasıl Bir Ortamda Yaptırılmalı?

Dövme estetik bakımından oldukça iddialı bir yöntem olsa da doğru kişiler tarafından yapılmıyor ise ilerleyen dönemler de kişiye ciddi rahatsızlıklar yaşatabilecek bir uygulamadır. Buna rağmen zaman zaman bazı kişiler dövmeyi bir tür cilt bakımı olarak da nitelendirebiliyor.
Dövme yaptırmakta kararlı olan kişilerin öncelikle testten geçirilmiş doğal boyalar kullanan mekanlar ile çalışmaları gerekir. Ayrıca son zamanlarda bu işlem kuaförlerde dahi yapılmaya başlanmıştır. Bu neden ile dövmeyi yapan kişinin gerekli sertifikalara da sahip olması gerekir. Tüm bunların yanı sıra dövme salonunun da hijyen bakımından en üst seviyede bir salon olması gerekir. Çünkü dövme yapılırken deri aşırı derecede mikrop kapmaya karşı duyarlı olacaktır. Bu durumda salon sterilize edilmemiş ise cildin mikrop kapması ve ciltte tahriş ve uzun süre iyileşmeyen yaralara sebep olabilir.

Bu neden ile güzellik uzmanı olarak tavsiyemiz mümkünse bu konuda en çok hassasiyet gösterilen ve tanınmış salonlarda uygulamanın yapılmasıdır.

Ürünler Tek Kullanımlık Olmalı

Dövme işlemi esnasında kullanılan iğneler tek kullanımlık olmak ile birlikte her yapılan uygulamadan sonra yeni kişi için cihazın ve kullanılan aparatların sterilize edilmesi gerekir. Gerekli hassasiyetler gösterilmemesi halinde kan yolu ile pek çok hastalık kişiden kişiye bulaşabilir. Estetik bir görüntü yakalamak isterken hastalığa yakalanmak bu tür salonlarda karşılaşılan bir durumdur. Bu neden ile salon seçiminde hijyen her daim ilk sırada tutulmalıdır.
Cilt bakımı hassasiyet gerektiren bir konudur çünkü cildin kendi de oldukça hassastır. Bu neden ile cilde yapılacak kalıcı dövme gibi uygulamalarda iyi düşünerek karar vermek ve sonrasında işinin uzmanı bir usta ile çalışmak gerekir. Unutmayın ki bugün hoşunuza giden bir figür yarın tarzınıza aykırı gelebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu