Ana1
Saç Şekilleri

Doğal Yollarla Saç Şekillendirme

Doğal Yollarla Saç Şekillendirme

Elbette her kadın saçlarının canlı ve parlak olmasının yanı sıra enfes bir görünüme sahip olmasını da ister. Bunu gerçekleştirmek için doğal yollardan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Fakat öncelikle saçların düzenli bir şekilde bakıma girmesi ve her daim sağlıklı olması doğal yollardan saçların şekillendirmesi konusunda büyük bir önem taşımaktadır.

Öncelikle saçlarınızı düzenli bir şekilde yıkayarak ardından saç kurutma makinesi ya da diğer farklı şekillendirici kullanmadan doğal yollardan kurumaya bırakın. Göreceksiniz ki saçlarınız hoş bir şekil alacak. Özellikle eğer topuz bir saç yapmak istersiniz bunun aksine saçlarınızı uzmanlar yıkamamanızı önerir.

Zira bu sayede topuz yapmak daha kolay aile gelir. Eğer topuz yapmak için saçlarınızı yıkamış bulunduysanız o zaman da saçlarınıza bebek pudrası uygulayın. Bu sayede daha kolay ve farklı stiller alarak doğal bir şekil verme imkanı sunacaktır.

Bigudi
Bigudi

Farklı Saç Şekillendiricileri

Eğer dalgalı bir saç istiyorsanız bunun için bigudi kullanmamız gerekir. Öncelikle saçınızı bir miktar spreyi sıkın ve ardından vermek istediğiniz şekil için bir bigudileri saçınıza uygulayın. Bu sayede güzel bir dalgalı saç şeklini yakalayabilirsiniz.

Aynı zamanda seksi ve doğal bir ‘denizden yeni çıktım’ görüntüsü yakalamakta isterseniz, bunun için içerisinde deniz tuzu olan spreylerden kullanabilir ve daha sonra doğal kurumaya bırakabilirsiniz. Eğer bu tür bir sprey bulamazsınız kendi spreyinizin içine bir miktar deniz tuzu karıştırabilirsiniz.  Harika bir doğal saç görünümü yakalayacaksınız.

Doğal Saç Şekillendirmesi İçin Farklı Yöntemler

Genel olarak doğal saç şekillendirme için farklı bir yol ise saçınızı yıkadıktan sonra hemen saç fırçası kullanmayın. Önce saçlarınızın arasında parmaklarınızı gezdirerek fön ile kurutun. Ardından bir süre sonra saç fırçası kullanın ve hoş bir şekil aldığını kendiniz gireceksiniz.

Tüm bu seçenekleri ve daha birçok farklı doğal saç şekillendirme fırsatlarını değerlendirirken mutlaka saç serumu kullanın. Bu konuda farklı modellerde ve markalarda ürünler bulunmaktadır. Saçınıza ayrı bir doğallık katacaktır. Elbette diğer bu konuda kendiniz arzu ettiğiniz bir doğal saç şekillendirme görünümünü yakalayamıyorsanız, o zaman uzman bir güzellik salonundan bu alanda profesyonellerden destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu