Ana1
Ana SayfaSaç Bakım Ürünleri

Doğal Yollarla Saç Bakımı

Saç Bakım Kürleri

Doğal Yollarla Saç Bakımı

Doğal saç bakımı ile Parlak ve ışıldayan saçlar her kadının hayali olsa da pek çok kişi problemli saçlardan yana muzdariptir. Işıldayan saçlara sahip olmak aslında hiç de zor değildir. Bunun için sadece doğal bakım kürleri uygulamak yeterli olacaktır.

Doğal saç bakımı saçlar için gerekli nem dengesini kazandıracak böylece de saç tellerinin kökten uca kadar parlamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bakım kürleri saç derisini de güçlendireceği için saçlarda kepek oluşumu gibi saçı yıpratan problemler önlenmiş olacaktır.

Elma Sirkesi
Elma Sirkesi, Doğal saç bakımı

Elma Sirkesi Kürü

Saçlar bakımlı olduğu sürece canlıdır. Fakat bazı kadınlar saçları için kimyasal içeren maske ya da bakım ürünü kullanmak istemeyebiliyor. Bu noktada en güzel yöntemlerden biri de doğal saç bakım kürleridir. Bu kürler arasında en ekonomik ve bir o kadar da saça enerji kazandıran elma sirkesi kürüdür.

Yarım çay bardağı elma sirkesi
yarım çay bardağı su

            Doğal saç bakımı için uygulanan elma sirkesi kürü banyodan sonra uygulanan bir kürdür. Banyoda saçlarınızı saçınıza uygun bir şampuan ile derinlemesine temizleyin.

Sonrasında ise yarım çay bardağı sirke ve aynı oranda suyu birbiri ile karıştırarak temizlediğiniz saça dökün. Karışımın tüm saç diplerine ulaştığına da emin olun. Bu karışım saçlarınızda 5 dakika kadar kalmalıdır. Sonrasında ise ılık su ile saçlarınızı durulayın.

Elma sirkesi saçların parlamasına yardımcı olduğu gibi saç diplerindeki kepek nedeni ile oluşan dökülmelerinde önüne geçen bir uygulamadır.

Ayrıca kokusundan yana tereddüt edenler için de; elma sirkesinin kokusunun yaklaşık 1 saat içinde kokusunun kaybolduğunu bilmelerinde yararı vardır.

Yumurta Maskesi
Yumurta Maskesi

Yumurta Maskesi

Protein bakımından oldukça etkili olan yumurtanın saça ne denli iyi geldiği geçmişten bu yana bilinir. Fakat yumurta maskesini sadece ayda bir yapmanız gerekmektedir.

-1 yumurta sarısı
-1 çay bardağı süt
-1/2 limon
-1 yemek kaşığı zeytin yağ

Yumurta sarısını saçın uzunluğuna göre 2’ye de çıkarmak mümkündür. Tüm malzemeleri güzelce karıştırarak saçlara dipten uca yedirin. Maskeyi saçlarınızda en çok 20 dakika bekletmeniz yeterli olur.

Sonrasında ise ılık hatta dayanabiliyorsanız soğuk su ile yıkayın. Böylece maske saçınızdan daha rahat temizlenecektir.

Tüm bunların haricinde Hindistan cevizi yağı, badem yağıyla saçınızı sıcak suyla beraber; saçlarına iyice masaj yaparak, saç derisinde ve saç derisindeki saç uçlarına yarım saat bekledikten sonra saçlarınız kuru saçlar, yağlı saçlar; diye bir durum olmayacağı gibi tüm yıpranmış saçlar artık geride kalacak, saç tellerinin ve saç derimizin eski haline; doğal saç bakım kürleri ile geri döndüğüne saç bakımına özen gösterdiğiniz sürece tüm saçınız sağlıklı saçlardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu