Ana1
Cilt Bakım Tavsiyeleri

Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem

Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem

Vücudumuzda bulunan tüyler aslında yalıtımı sağlar. Bunun için önemlidir. Ancak eller, ayaklar, yüz ve sırt gibi vücudun görünen alanlarda istenmeyen tüyler birçok kadının karşılaştığı temel sorunlardan biridir. İstenmeyen tüyler, genellikle vücuttaki hormon, bazı ilaçlar, düzensiz adet döngüsü veya hamilelik nedeniyle oluşur. Ağda, lazer epilasyon, elektroliz gibi birçok yeni teknikler istenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılmaktadır. Bu yazımda size evde doğal tüy azaltıcı yöntem ile tüylerinizi yok etmek için kullanabileceğiniz püf noktaları ve kürleri vereceğim.

Doğal olmayan yollar ile yapılan tüy alma işlemlerinin uzun vadede sonuç vermediğini biliyoruz. Tüy alma işlemi her kadın için büyük bir sorundur. Fakat çözümü hiç de imkansız değil. Şimdi açıklayacak olduğum tüy azaltıcı yöntemler ile tüylerinizin zamanla azaldığını ve büyümenin  de yavaşladığını göreceksiniz. Özellikle de son yıllarda gündemde olan ve herkes tarafından bilinmeyen bir yöntem ile yapacağız.

Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem
Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem

Doğal tüy azaltıcı yöntemler ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir epilasyon olarak bilinen Eski Rus tarifi yardımı ile yavaş yavaş ve kesin olarak tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür. Kendini ve görünümünü önemseyen kadınlar için ağda oldukça uzun zaman alan bir işlemdir. Uygulayacağınız bu doğal tüy azaltıcı yöntem ile bir kaç ay sonra tamamen tüylerinizden kurtulmanız mümkün.

Evde Doğal Tüy Azaltma Yöntemi: 

Rus tarifi ile tüy azaltıcı krem yapımı

Bunun için gerekli malzemeler çeşitli ceviz kabukları yeşil kısmı hariç ve bir miktar suya ihtiyacımız var. Öncelikle ceviz kabuklarını iyice kurulayın ve yakın. Şayet tüy azaltıcı krem ve benzeri bir karışım yapmak istiyorsanız, yaktığınız cevizlerin üzerine biraz su ilave edip karıştırmanız yeterli olacaktır. Bu karışımı 12 saat boyunca hareketsiz bir kabın içine alarak bekletin. Daha sonra bir pamuğa emdirin ve tüylü olan bölgeye sürerek uygulayın. Bu mucizevi tüy azaltıcı bitkisel tüy dökücü kür uygulamasını düzenli olarak günde 3 kez tekrar edin. Bu karışımın etkinliğini artırmak için uygulamadan sonra 30 dk beklenilmesi tavsiye edilir. Doğal tüy dökücü bu muzice yöntem ile önce tüylerin büyümesini durduracak sonra da onların tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Doğal Tüy Azaltan Yöntem: 

Limon ve tuz kürü ile tüylerden kalıcı olarak kurtulma

Bu yöntem çok basit aynı zamanda da pratik bir yöntemdir. Bu yöntemin etkinliğini artırmak için ağda sonrası yapılması tavsiye edilir. Öncelikle malzemeler için 1 adet limon, 2 çay kaşığı tuz ve bir miktar suya ihtiyacımız var. Hazırlanış aşamasına gelince 1 adet limonu iyice sıktıktan sonra küçük bir kaseye alalım, daha sonra limonun üzerine tuzu ilave edelim ve tuzlar eriyinceye kadar iyice karıştıralım. Ağda yaptıktan hemen sonra ağda yapılan bölgeye bu limon ve tuz kürünü uygulayalım. İşte bu kadar basit. Doğal tüy azaltıcı bir yöntem olan bu kürü her ağdadan sonra 3-4 kez uygulamamız gerekiyor ki olumlu bir sonuç alabilelim. Bu sayede tüylerin çıkış hızının yavaşladığını ve zaman içinde de azalmaya başladığını göreceksiniz. Uygulayacağınız bu kürün vücudunuzda 3-4 saat kalması karışımın köklere inmesinde fayda gösterecektir. Aksi taktirde kürü uyguladıktan sonra vücudunuzda yanma hissi oluşursa hemen yıkamalısınız ki cildinize zarar vermesin. Bu doğal tüy azaltıcı mucizevi kür uygulama sonrası tüy köklerine nüfuz eder ve bu sayede tüy kökleri zayıflatarak azalmasını sağlar.

Doğal Tüy Azaltıcı Yöntem:

Nane kürü

Son olarak nane çayının da tüylerin azalmasında olumlu etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Normal çay demleme usulü ile demlenen nane çayı ile tüylü olan bölgeler yıkanır. Bu yöntem de düzenli olarak uygulandığında tüylerin azaltığı görülecektir.

Aşağıdaki hususlara dikkat ediniz

1- Jilet kullanmayınız.
2- Tüy dökücü krem kullanmayınız.
3- Ekseriyet sir ağda kullanınız.
4- Kaş bıyık yüz tüylerini cımbız veya ip ile alınız.

Eğer bir hormon bozukluğunuz yoksa bunlar sizin tüy seviyenizi doğal seviyesinde tutar.
Azaltmak ve yok etmek için ise bilinen tek yöntem bioder ve lazer epilasyondur.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu