Doğal Saç Ekimi Nedir?

0
1740
Doğal Saç Ekimi
Doğal Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi Nedir?

Dış görünüşü etkileyen en önemli unsurlardan olan saçlar, farklı nedenler ile dökülmektedir. Bazı kişilerde genetik olarak aileden gelen saç dökülmeleri görülürken, bazı kişilerde ise sonradan meydana gelen yanlış bakım ürünleri kullanımı ve çevresel etkiler nedeni ile saç dökülmesi görülmektedir.

Saçlar ilk bakışta en çok dikkat eden bölge olduğu için hem kadın hem de erkekler saçları konusunda oldukça hassastır. Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya gelen kişiler, sosyal olarak kendilerinde bir eksiklik hisseder ve dışarıya karşı kendilerini kapatırlar.
Güven eksikliği oluşan kişileri bu durumu yaşamaması için bir an önce saç uzmanına görünmesi gerekmektedir. Yapılan ayrıntılı incelemeler sonucunda saç dökülmesinin nedeni belirlenir. Genetik ya da hormonal nedenler ile görülen saç dökülmeleri, genetik olduğu zaman herhangi bir ilaç ile tedavi edilememektedir. Hormonal saç dökülmelerinde ise uygulanan ilaç tedavilerinden sonuç almak çok uzun sürmektedir.

Kısa zamanda etkili ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen erkek ya da bayanlar, ilaç tedavisi yerine saç ekimi yöntemini tercih etmektedir. Saç ekimi işlemi, saçların döküldüğü yere sağlam saç köklerinin ekilmesidir. Saç ekimi yönteminde kişinin kendi saç kökleri alınır ve dökülen alana ekilir. Bu nedenle çok doğal durmaktadır. Geliştirilen sistemler ile doğal saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır.

Doğal-Saç-Ekimi
Doğal-Saç-Ekimi

Doğal Saç Ekimi Nedir?

Son dönemlerde popüler olan doğal saç ekimi, kişide saç ekimi yapıldığının anlaşılamayacağı kadar doğal durmaktadır. Normal saç ekimlerinde uygulanan hatalardan biri de, saç ekimi yapılacak olan alanın saç ekimine uygun hale getirilmemesidir.

Saç ekimi işleminde, saç ekim yönteminin kalitesi kadar kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygulanacak olan alanın kalitesi de önemlidir. Bu ekim işleminden alınacak olan başarı oranını artırmaktadır.

Doğal saç ekimi yönteminde, hastanın kendi yağ dokusundan alınan sıvı, kök hücreler ile zenginleştirilmektedir. Hazırlanan bu sıvı, saç ekimi yapılacak olan alana enjekte edilir. Bu sayede çalışma yapılacak olan şişirilerek daha rahat bir çalışma ortamı sağlanır. Ayrıca klasik saç ekimi yöntemlerinde saç köklerine zarar veren kimyasal enjeksiyon kullanılmamaktadır. Bu da saçlara çok doğal bir görüntü sağlar.