Ana1
Ana SayfaCilt Bakım Tavsiyeleri

Doğal Kürlerle Sivilce Tedavisi

Doğal Kürlerle Sivilce Tedavisi

CİLT SORUNLARI

Kadınların en önem verdiği konuların başında kişisel bakım uygulamaları gelmektedir. Dış görünüşüne dikkat eden kadınlar, ciltleri ile ilgili sorunları kendilerine çok büyük dert edinirler.
Özellikle sivilce sorunu yaşayan bayanların sayısı çok fazladır. Bu sorundan kurtulmak isteyen kişiler güzellik sırları üzerine araştırma yaparlar. Sivilceler, cilt sorunlarında en çok karşılaşılan ve en çok can sıkan problemdir.

Dikkatli bakım yapılmadığında sivilcelerin iz bırakabilme ihtimali vardır. Bu nedenle bayanlar, kendilerinin güzellik uzmanı olarak doğal yollarla sivilcelerinden kurtulmaya çalışırlar. Sivilce tedavisinde oldukça etkili olan doğal kürler, doğru bir şekilde uygulandığı zaman kısa sürede sivilce sorununu çözmektedir.

SİVİLCE SORUNUNA DOĞAL KÜRÜN ETKİSİ

Güzellik uzmanları, bayanların ya da erkeklerin evde uygulayabilecekleri doğal kürler önermektedir. Sivilce sorunu hem erkeklerin hem de bayanların karşılaştıkları çok ciddi cilt sorunlarından biridir. Eskiden bu tür sorunlar için doğal tedavi yöntemleri pek kullanılmaz ve önerilmezdi. Ancak gelişen sistemler sayesinde, doğal kürlerin hiçbir yan etkisinin olmadığı anlaşıldığı için birçok kişi bu tedavi yöntemine yönelmiştir.

Sivilce sorunu, en zor tedavi edilen cilt sorunlarından biridir. Kimyasal ilaçlar ile tedavisi uzun süren sivilceler, uygulanacak olan doğal kürler sayesinde kısa sürede azalmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde ciltte yağlanmanın artmasına bağlı olarak sivilceler de artmaktadır.

Sivilceleri geçirmek için uygulanacak olan doğal kürler ile cildin gözenekleri temizlenmektedir. Bu da sivilce oluşumuna neden olan bakterilere etki göstererek bakteriyel enfeksiyonu gidermektedir. Böylece ciltte yeni hücre oluşumu uyarılarak sivilce oluşumu engellenmektedir.

Sivilceden kurtulma yolları denildiği zaman akla ilk olarak doğal kürler gelmektedir. Bu kürleri uygulamadan önce cildin çok iyi temizlenmiş olması gerekmektedir. Bu sayede tıkanmış olan gözenekler açılarak, doğal kürlerin etkisinin daha da artmasını sağlamaktadır. Sivilce için doğal kürler söz konusu olduğunda ilk uygulanan maske, tarçın ve bal maskesidir. 2 yemek kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı tarçın eklenerek cilde masaj şeklinde uygulanır. Maskenin en az 20 dakika ciltte kalması gerekmektedir. Daha sonra cilt ılık su ile yıkanır ve ilk etkiler o an görülmeye başlanır.

Sivilceleri kurutmak için uygulanan doğal kürlerden biri de elma sirkesi ile yapılmaktadır. Sadece sivilceleri kurutmakla kalmayan elma sirkesi, cildin onarılmasını da sağlamaktadır. Cildi ölü hücrelerden arındıran elma sirkesi, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı koyularak uygulanır. Pamuk yardımı ile cilde sürülen kür, yarım saat sonra ılık su ile yıkanır. Doğal kürler, düzenli olarak uygulandıkları zaman etkilerini artırmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu