Ana1
Spor ve Diyet

Diyet Yapamıyorum Nasıl Zayıflayabilirim

Diyet Yapamıyorum Nasıl Zayıflayabilirim

Diyet Yapmadan Zayıflama Yöntemleri

Kilo problemi insanların canını sıkan ve bununla da kalmayıp sağlıklarını da büyük ölçüde etkileyen, çoğu hastalığın tetikçisidir. Bunun sorunu ile insanlar diyet yapmak ve kendilerini istedikleri fit yapıya çevirmeye çalışmaktadır. Ancak her bünye alıştığı yeme alışkanlığından vazgeçerek diyet yapamamaktadır. Ancak bu durumdan da hoşnut olmayan bu kişilerin zayıflaması için bazı kurallara uyması ile zayıflaması mümkündür.

Düzenli ve saatinde beslenme

Diyetin genel mantığında zaten düzenli beslenmek yatmaktadır. Kendinizi diyette psikolojisinde hissetmeden öğünlerinizi atlamadan düzenli şekilde gerektiği gibi beslenmenizi sağladığınızda zaman içinde zayıfladığınızı far edeceksiniz.

Ekmeği arka planda tutun

Çoğu kilolu kişilerin ekmeği çok fazla tükettiği bilinmektedir. Bu anlamda yediğiniz yemeği daha çok ekmeksiz yemeye özen gösterin farkını hemen gösterecektir.

Gece yemek yemeyi bırakın

Akşam yemekleri genelde insanlar tarafından 5 ile 7 arasında bir saatte yapılmaktadır ancak elbette bu değişebilmektedir. Bu saatlerden sonra yenilen yemekler sindirilmesi uzun sürer ve hareketsiz kaldığınız için yağ ve kilo olarak size dönmektedir. Yapmanız gereken akşam yemeklerinden sonra sabah kahvaltısına kadar bir şey yememektir. Sadece meyve yenilebilir ki bu size kilo vermenizde de yardımcı olacaktır.

Düzenli spor yapın ve yürüyün

Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile insanlar tembelleşmeye başlamıştır. İş yapmaktan korkan ve hareketsiz kalmayı seven insanların daha fazla kilo aldığı görülmektedir. Arabalar, asansörler, yürüyen merdivenler insanların hareketini iyice kısıtlamıştır. Bu sebeple gün içinde daha fazla yürümeye özen gösterin en az 10000 adım seviyesine ulaşmaya çalışın. Yediklerinizi düzenli yaptığınızda sizin kaslarınıza her zaman destek sağlayacaklardır. Bunun için kendi vücudunuzun toparlanmasını sağlamak içinde ağırlık kaldırıp fitness eğitimi alınarak diyet yapılmasına gerek kalmadan zamanla sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yediklerinizi daha çok çiğneyin

Çok hızlı yemek yiyen insanlar midelerini yordukları için daha çabuk kilo almaya meyillidirler. Beyne yemek yediğini belli eden sinyaller 20 dakika sonra iletilir ve eritme işlemi ancak o zaman başlar. O süre zarfından daha fazla çiğneyip daha az yemek yemek sizin daha erken kesilmenize ve kilo vermenize büyük katkısı olacaktır.

Siyah çay yerine doğal çaylar tüketin

Çoğu çay aynı tip çaydan üretilir ancak işlenme süreçlerine göre farklılık gösterir. Siyah çay çok fazla işlem gördüğünden insana kilo verdirmek için çok bir yararı yoktur. Bu sebeple daha çok eşil çay ve diğer doğal çaylar hem toksin yakar hem de çay zevkinizden mahrum bırakmadan kilo vermenizi sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu