Ana1
Diyet Yiyecek Tarifleri

Diyet Tost Nasıl Yapılır

Diyet Tost Nasıl Yapılır

Diyet tost nasıl yapılır, kilo almak o kadar kolay ki sadece bir günde dahi kilo almak mümkündür. Ancak alınan kiloları vermek kilo almak kadar kolay değildir. Kişi özellikle de diyet yaparken canı devamlı hamur işleri, kızartmalar istemektedir. Çoğu bayan gün boyu aç kalarak zayıflamaya çalışıyor ancak bu oldukça zararlı bir yöntemdir. Aç kalarak vücudu bitkin düşürür ve hasta olursunuz.

Diyet yaparken hafif yiyecekler ve olmazsa olmaz düzenli spor yaparak istediğiniz kiloya düşmek kolaydır. Diyet yapmak demek gün boyu aç kalarak kendinize işkence edeceğiniz anlamına gelmiyor. Diyet demek sağlıklı ölçülü gıdalar yemek demektir. Diyet yaparken ara öğünlere dikkat etmeniz gerekir. Ara öğünlerde az kalorili doyurucu sağlıklı gıdalar yemeniz gerekir.

Diyet Listesi

​​Diyet listesi deneyimli diyetisyenler ve Güzellik uzmanı tarafından hazırlanmalı ve diyet yapan kişilerin de bu listeye uymaları gerekmektedir. Günümüzde artık her yemeğin diyet şeklinde olanı vardır. Diyet yaparken mutlaka diyet yemekler tüketmeniz gerekir. Yanlış yapılan diyetler sizi ölüme dahi götürür. Bu sebepten dolayı bir günde üç kilo diyet listesi ya da bir ayda on kilo gibi yanlış diyet listesi gibi saçma sapan diyet tavsiyelerine kesinlikle ama kesinlikle itibar etmemeniz gerekir.

Bu şekilde yapılan yanlış diyetler bünyenin ritmini bozarak kişide ani şoklara sebep olmaktadır. Herkesin bünyesi birbirinden farklıdır bu sebepten dolayı normalde yapamayacağınız ya da hiç yapmadığınız şeyleri diyet yaparken asla yapmayın. Örneğin normalde yoğurt sevmeyen birisi iseniz devamlı yoğurt yemeniz sizi olumsuz yönde etkiler. Aynı şekilde çok sağlıklı olmasına rağmen salata yemeyi sevmiyor ancak devamlı salata yiyor iseniz bu durumda bünyenizi olumsuz yönde etkiler.

Diyet listesini hazırlamadan önce mutlaka diyetisyeninizi veya güzellik uzmanı kişileri sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinler hakkında mutlaka bilgilendirin. Öğünler arasında en önemlisi olan sabah kahvaltısına çok özen gösterin. Öğlen yemeğini hafif akşam yemeğini ise kuş kadar az yiyin. Ekmeği tamamen kesmeyin beyaz ekmek yemeyin. Diyet yaparken kesinlikle abur cubur yemeyin. Evet, bu kadar bilgiden sonra sıra geldi enfes diyet tost nasıl yapılır hangi malzemeler kullanılır onları incelemeye hadi başlayalım.

 

 Diyet Tost İçin Gerekli Olan Malzemeler

 

5 tane zeytin

2 dilim kepekli ekmek

2 dilim dil peyniri

İnce, ince doğranmış domates dilimleri

 

 Diyet Tost Nasıl Yapılır?

 

Diyet tostu yaparken mutlaka kepekli ekmek kullanın kesinlikle beyaz ekmek kullanmayın. Eğer tost yapacağınız kepekli ekmek çok büyükse yarım ekmekten küçük parça olacak biçimde kesin. Bunun yerine marketlerde satılan hazır dilimlenmiş tost yapmaya özel ekmeklerden satın alın. Ekmekleri hazırladıktan sonra zeytinlerin çekirdeklerini çıkartın. Ardından kepekli ekmeğin arasını açarak ilk önce peyniri daha sonra zeytini dışına taşmayacak biçimde koyun.

Daha sonra domatesleri de iyice ekmeğin her yerine dizin gram yağ kullanmayın. Yapmış olduğunuz diyet tostu sadece beş dakika kadar tost makinesi içinde bekletin. Tost makinesinin üzerine iyice bastırın tost ince olsun. Daha sonra kullanmış olduğunuz peynirin yumuşacık olduğunu kontrol edin. Peynir yumuşacık olduysa diyet tost hazır demektir. Enfes az kalorili tostu tost makinasından alın servis tabağına koyun. Şekersiz bir çay ile yemeye hazır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu