Ana1
Diyet Yiyecek Tarifleri

Diyet Soğan Çorbası Nasıl Yapılır

Diyet Soğan Çorbası Nasıl Yapılır

Diyet soğan çorbası nasıl yapılır, soğan oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır. Evde yapacağınız diyet soğan çorbası sayesinde kilo vermek mümkündür. Soğanın detoks etkisi sayesinde vücutta bulunan yağların yakımını hızlandırarak kilo vermenizi sağlar. Diyet soğan çorbası sizi gün boyu tok tutarak kalori almanızı önler. Soğanın vücuda katmış olduğu faydalar saymakla bitmez. Diyet soğan çorbası sayesinde sadece bir hafta kadar daha az bir süre zarfında tam dört kilo vermek mümkündür. Soğan sarımsaktan sonra en güçlü antibiyotiktir. C vitamini, A, vitamini ve B vitamini açısından oldukça zengin olan soğan aynı zamanda kükürt, fosfor, silis ve iyot açısından da oldukça zengindir bir besin kaynağıdır.

Soğan kokusu yüzünden insanlar tarafından çok sık kullanılmaz. Eğer soğanı kokusu yüzünden yemiyor iseniz yedikten sonra bir tutam maydanoz yiyerek soğanın keskin kokusunu gidermek mümkündür. Düzenli tüketilen soğan aşırı kilo kaybına neden olan bağırsak kurtlarının dökülmesini sağlar, prostat kanserini önler, kış mevsiminde sık yediğiniz soğan soğuk algınlığını önler. Soğan romatizma ağrılarını hafifletir, kanda yükselen şekeri normal seviyeye indirir, soğan kanı temizler, sık, sık idrara çıkmayı sağlayarak vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Soğan aynı zamanda tüm kanser çeşitlerine karşı vücudu koruma altına alır, kanın temizlenmesini sağlayan soğan bağırsak ve karaciğeri de arındırır. Eğer diyet soğan çorbasını yarıda keserseniz hiçbir etki sağlamaz. Aşağıda listelenen malzemeleri eksiksiz bir şekilde kullanmanız gerekir.

 Diyet Soğan İçin Gerekli Olan Malzemeler

1 çay kaşığı zerdeçal

5-6 tane kuru soğan

5-6 parça sapları ile beraber maydanoz

1 çay kaşığı zencefil

2 tatlı kaşığı kimyon

2-3 tane acı sivri biber

 Diyet Soğan Çorbası Tarifi

 Diyet soğan çorbası nasıl yapılır, daha önceden de belirtmiş olduğumuz gibi istediğiniz kiloya ulaşmak için soğan çorbasını aksatmadan içmeniz gerekir. Diyet soğan çorbasını yapmaya soğanların kabuklarını soyup tencereye almış olduğunuz suyun içine doğrayarak başlayın. Çorbanın üzerine maydonozu, zencefili, biberi e zerdeçalı ilave ederek bütün malzemeler iyice yumuşayıncaya kadar kaynatmaya devam edin. Diyet soğan çorbasında kullanmış olduğunuz bütün malzemeler iyice yumuşadıktan sonra blender kullanarak iyice karıştırın. Diyet soğan çorbası hazır çorbanın kıvamını damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. Diyet soğan çorbasının kalori miktarı oldukça düşüktür eğer düşük kalorili olması sizi hasta edecekse günde yalnızca bir öğün almanız yeterli olacaktır. Eğer sizi bitkin duruma getirmez ise sabah, öğle akşam içmeniz gerekir.

Diyet Mercimek Çorbası Tarifi için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu